Princeton rozrušil štát NC, Staley chváli NSU

Šestnásť tímov postúpilo v piatok po víťazstvách v prvom kole na ženskom basketbalovom turnaji NCAA v roku 2023. Doterajšie prvé kolo malo ďaleko od kriedy, či záruky, že postúpi vyššie nasadenie. Pozrite sa na výsledky prvého kola, najväčšie príbehy a pripravovaný plán pre ženskú skupinu.

Štát Princeton omračuje NC

Najväčší rozruch z prvej časti úvodného kola prišiel v podobe výhry Princetonu 64:63 nad NC State. Staršia strážkyňa Grace Stone zrazila víťaznú trojku, pričom do konca štvrtej štvrtiny zostávalo päť sekúnd.

„Celý rok sme boli v tesných zápasoch a toto je hra, ktorú trénujeme znova a znova. To je záber, ktorý som urobil v predchádzajúcej hre,” povedal Stone na pozápasovej tlačovej konferencii s miernym smiechom. "Myslím si, že moji spoluhráči vo mňa dôverujú celému svetu a vedel som, že ak tú strelu netrafím, dostanú útočný odraz."

Nie sú potrebné žiadne dosky, pretože Stone vyčerpal všetky tri a ukončil svoju noc s 22 bodmi, pričom v rebríčku vedúceho tímu sa remizoval s Kaitlyn Chen. Princeton mal po prvej štvrtine náskok jedného bodu, ale druhú štvrtinu získal a do polčasu viedol 41:35.

Wolfpack, ktorý v minulej sezóne postúpil do elitnej osmičky, vstúpil do turnaja NCAA ako sedmička, čo je najmenej od sezóny 2016-17. NC State zaznamenal v zápase 20 striedaní a iba štyri útočné doskoky.

„Naše deti, pomyslel som si, hrali tvrdo. Bojovali a ja musím odviesť lepšiu prácu, aby som bol úprimný, pokorne a robiť lepšie rozhodnutia, aby sme sa dostali do lepšej pozície na dokončenie zápasu,“ povedal po zápase hlavný tréner NC State Wes Moore.

Princeton Tigers sa predstavia v nedeľu v Utahu o 7:00 ET.

VIAC OD FORBESAko sa začína marcové šialenstvo, je čas, aby ženy hrali o peniaze

Rešpektujte štát Norfolk

Šampióni Reining NCAA z Južnej Karolíny boli spolu s Virginia Tech a Stanford jedným z troch nasadených, ktorí postúpili. Hlavný tréner Gamecocks Dawn Staley vysoko pochválil súperov a jediný tím Historically Black College alebo University (HBCU) na turnaji.

"Poviem to dnes, aby sme sa mohli pripraviť na budúci rok," povedala Staley na pódiu počas svojej tlačovej konferencie po zápase, "Štát Norfolk nie je 16 semien." Len chcem, aby si vedel, že nie sú,“ povedal Staley. Aj basketbalová legenda navštívil šatňu NSU zdvihnúť druháka Kierra Wheeler. Wheeler a NSU udržali Aaliyah Boston na siedmich bodoch a deviatich doskokoch.

Gamecocks budú hrať v nedeľu s južnou Floridou (8), ktorá postúpila po výhre 67:65 nad Marquette (9).

Clark Show

Iowa (2) porazila v prvom kole juhovýchodnú Louisianu (15) 95:43. Semifinalistka Naismith Player of the Year Caitlin Clark zakončila zápas s 26 bodmi, 12 asistenciami a tromi doskokmi, čo im chýbalo na triple-double v prvých troch štvrtinách zápasu. Správa o ženskom basketbale ESPN Informovala o tom Alexa Phillipou Clark je prvým hráčom, ktorý za posledných 20 rokov nazbieral 10+ bodov a 23+ asistencií na turnaji NCAA.

Celkovo v piatok do druhého kola postúpilo 16 tímov, tu je zoznam všetkých výsledkov:

Južná Karolína (1) nad štátom Norfolk – konečné skóre: 72:40

Južná Florida (8) nad Marquette (9) – Konečné skóre: 67:65

Virginia Tech (1) nad Chattanoogou (16) – Konečné skóre: 58-33

Štát Južná Dakota (9) nad južnou Kaliforniou (8) – Konečné skóre: 62-57

Notre Dame (3) nad južným Utahom (14) – Konečné skóre: 82-56

Stanford (1) nad Sacred Heart (16) – Konečné skóre: 92-49

Ole Miss (8) nad Gonzagovou (9) – konečné skóre: 71-48

Georgia (10) nad štátom Florida (7) – Konečné skóre: 66-54