Ángel Di María predvedie ďalší veľký zápas, keď Juventus postúpi v Európskej lige

UEFA s 15-bodovým odpočtom robí Juventus domáci úspech v tejto sezóne nemožnýmEFA
Európska liga nadobudla pre turínskeho giganta ešte väčší význam.

Ten trest – diskutované v tento predchádzajúci stĺpec – nechal Bianconeri 12 bodov od prvej štvorky, vďaka čomu je víťazstvo v Európskej lige pravdepodobne najlepším spôsobom, ako si zabezpečiť miesto v Lige majstrov pre sezónu 2023/24.

Napriek tomu, po remíze v prvom zápase v 32. kole s Nantes doma 1:1, Juve zamierilo do Francúzska s veľkým množstvom práce, ak chce pokračovať v napredovaní v súťaži.

Tak ako počas celej sezóny, dlhý zoznam zranení by pridal ďalšiu vrstvu obtiažnosti k ich šanciam, pričom Federico Chiesa, Arkadiusz Milik, Paul Pogba a Fabio Miretti všetci tento výlet zmeškali s rôznymi problémami.

Vstúpi Ángel Di María.

Uplynuli len štyri minúty druhej etapy, keď Nicolò Fagioli získal loptu hlboko na polovici Nantes, urobil pár dotykov a potom vybral Di Maríu na hranici šestnástky.

Argentínsky reprezentant nezaváhal, okamžite vyrazil loptu so silným krútiacim úsilím, ktorý našiel v hornom rohu siete a nechal bývalého brankára Fiorentiny Albana Lafonta chytať sa za hlavu.

O niečo viac ako 10 minút neskôr Di María efektívne vyrovnal nerozhodný stav, zbieral loptu v takmer identickej pozícii, ale tentoraz sa rozhodol ísť smerom k bráne, obišiel brankára a obrancu a pokúsil sa o strelu, ktorú obranca Nicolas Pallois zblokoval pažou. ležať na zemi.

Rozhodca ho vylúčil a nariadil penaltu, ktorú pohotovo zariadil domáci Di María. S mužom navyše Juve zhodnotilo svoju výhodu a zvýšilo tlak, s množstvom šancí pridať tretinu pred odpískaním polčasu.

Di María z veľkej diaľky si vynútil výborný zákrok od Lafonta, Adrien Rabiot z tesnej blízkosti hlavičkoval nad brvno a Filip Kostic prudkou strelou z vlastnej polovice trafil žrď.

Viac šancí prišlo po prestávke, kým sa Juve po gólovej šarvátke konečne chytilo ďalšej. Šikovná prihrávka Di Maríu poslala Alexa Sandra na bránu, no Lafont jeho snahu zamietol a Dusan Vlahovič vystrelil do vzduchu.

Di María to stihol hlavičkou, ktorú Lafont dlaňou preč, ale keďže Vlahovič vynaložil posledné úsilie, rozhodca naznačil, že lopta pri pokuse Di Maríu prešla za čiaru.

Odtiaľ to bola už len otázka vidieť posledných pätnásť minút, ale nebolo pochýb o tom, že argentínska hviezda bola rozdielom medzi oboma stranami a opäť dokázala, že dokáže, keď na tom najviac záleží.

"Som skutočne šťastný, že som mohol dokončiť dobrú prácu tímu a premeniť ju na góly," povedal Sky Italia po zápase. „Chceli sme postúpiť do ďalšieho kola, Európska liga je pre nás veľmi dôležitá.

„Dlho som čakal na takúto príležitosť v drese Juve a dokázal som zvýšiť latku. Snažím sa pomôcť tímu, vyhrali sme a sme v osemfinále.

"Tento výsledok znamená veľa pre našu sezónu, keď sme tu vyhrali, keď proti nám fandil celý štadión, ale dosiahli sme, čo sme chceli."

Max Allegri bol tiež zjavne spokojný, keď použil svoj vlastný pozápasový rozhovor s tým istým vysielateľom, aby zdôraznil skutočnosť, že Di María je skutočne špeciálny talent.

"Je to šampión a iný ako ostatní," povedal kouč Sky Italia. „Všetko mu ide ľahko, zvyšuje celkovú úroveň tímu a všetci ostatní sa v jeho prítomnosti cítia uvoľnenejšie.