Argentína prežila ohromujúci návrat Holandska a dostala sa do semifinále majstrovstiev sveta

Argentína a hviezdny útočník Lionel Messi postupujú do semifinále majstrovstiev sveta po tom, čo prežili šokujúci dvojgólový návrat z druhého polčasu z Holandska v zápase, ktorý mnohí označujú za doteraz najzábavnejší na turnaji.

základné fakty

Argentína vyhrala zápas 4:3 v rozstrele z pokutového kopu po vyrovnaní skóre 2:2 po predĺžení.

Argentína sa dostala do vedenia 2:0 vďaka gólom Messiho a Nahuela Molinu, no v posledných minútach druhého polčasu náskok premrhala.

Holandsko strelilo prvý gól po skóre Wouta Weghorsta v 83. minúte, potom vyrovnalo zápas ďalším gólom Weghorsta v 10. minúte nadstaveného času s náskokom niekoľkých sekúnd.

Veľké číslo

17. Toľko padlo v chaotickom zápase žltých kariet, čím sa vytvoril nový rekord majstrovstiev sveta. Neboli žiadne červené karty.

Na čo sa zamerať

Argentína čelí v utorok v semifinále Chorvátsku po tom, čo Chorvátsko v piatok prekonalo masívny rozruch a oklepalo sa z turnajových favoritov Brazílie.

Kľúčové pozadie

Argentínsky beh je pozorne sledovaný po celom svete, pretože sa očakáva, že to bude posledná šanca pre Messiho (35) vyhrať najväčšie športové podujatie na svete. K víťazstvu sa priblížil v roku 2014, keď Argentína prehrala s Nemeckom v predĺžení finále majstrovstiev sveta, no majstrovstvá sveta 2022 sú teraz jediným ďalším prípadom v jeho kariére, keď postúpil za štvrťfinále. Holandsko vstúpilo do zápasu ako smoliar napriek silnému výkonu v skupinovej fáze a stavu 3:1 vyhrať nad USA v osemfinále.

Dotyčnica

Maroko je jediným ďalším neeurópskym tímom, ktorý zostal na majstrovstvách sveta, a už sa to zapísalo do histórie ako prvý arabský národ sa prebojoval do štvrťfinále. Ak Maroko v sobotu vyhrá zápas nad Portugalskom, stane sa prvým africkým tímom, ktorý sa kedy prebojoval do semifinále.

Ďalšie čítanie

Šok na majstrovstvách sveta: Chorvátsko vyradilo obľúbenú Brazíliu, aj keď Neymar vyrovnal gólový rekord Pelého (Forbes)

Mužský tím USA vypadol z majstrovstiev sveta po prehre 3:1 s Holandskom (Forbes)

Na čo sa pozerať vo finálovom zápase majstrovstiev sveta: Messiho posledná stávka, Neymar vs. Pelé, Marocký beh na veky a ďalšie (Forbes)