Argentína vedie 2:0 po skóre Messiho a Di Maria

Lionel Messi a Angel Di Maria skórovali v prvom polčase, keď sa Argentína v nedeľu v prvom polčase finále majstrovstiev sveta 2 ujala vedenia 0:2022 proti Francúzsku, v zápase, ktorý je pravdepodobne posledným pre 35-ročnú argentínsku legendu. strieľal na zisk najväčšieho športového titulu.

základné fakty

Messi – všeobecne považovaný za najväčšieho zo svojej generácie – čelí francúzskemu útoku pod vedením 23-ročného Kyliana Mbappého, ktorý je mnohými považovaný za dediča argentínskej hviezdy, ktorý je zrejme najlepším svetovým hráčom.

Messi a Mbappé spoločne vedú tabuľky strelcov turnaja s piatimi gólmi a tromi a dvomi asistenciami.

Finále v Lusail bude šancou pre Messiho, ktorý vyhral každú druhú veľkú trofej v hre, prekonať sklamanie z prehry 1:0 s Nemeckom vo finále 2014, kde premárnil príležitosť skórovať krátko po polčase. .

História tiež láka francúzsky tím a Mbappé, ktorí sa snažia stať sa prvým tímom za posledných šesť desaťročí, ktorý vyhral po sebe idúce majstrovstvá sveta – čo sa naposledy podarilo Peleho Brazílii.