Argentína vs. Zápas vo Francúzsku bol najsledovanejším finále Svetového pohára v USA

Nedeľňajší súboj majstrovstiev sveta vo futbale medzi Argentínou a Francúzskom bol najsledovanejším finálovým zápasom mužského futbalového turnaja na Foxe, ktorý podľa Nielsena zaznamenal 16.8 milióna divákov.

základné fakty

Hra prekonala doterajší rekord z roku 1994, ktorý predstavoval 14.5 milióna divákov v zápase medzi Talianskom a Brazíliou. odroda.

Finále majstrovstiev sveta 2018 medzi Francúzskom a Chorvátskom bolo najmenej sledovaným majstrovským zápasom od roku 2002, pričom v USA získalo 12.51 milióna zhliadnutí. Konečný termín oznámila, že tohtoročná sledovanosť pre Fox vzrástla o 19 %.

Priemerne 29.4 milióna divákov sledovalo hru na francúzskej televízii TF1, čím sa dosiahol rekord vo Francúzsku. Konečný termín.

Zhruba 9 miliónov divákov sledovalo hru na Telemundo a na Peacock v USA, čím prekonalo rekord siete.

Kľúčové pozadie

Argentína zdolala Francúzsko v rozstrele po predĺžení. Toto víťazstvo vynieslo Messimu prvú trofej Svetového pohára a prvú pre Argentínu od roku 1986. Tohtoročný turnaj sa konal v Katare, výber, ktorý sa stretol s odporom a Protesty, dokonca aj od hráčov. Homosexualita je v Katare nezákonná a miliardy dolárov sa minuli na výstavbu štadiónov, na ktorých sa bude konať turnaj. migranti a robotníkov, z ktorých tisíce pri tom zomreli. V októbri niektorí francúzske mestá povedali, že nebudú vysielať hry na veľkých verejných obrazovkách na protest proti problémom ľudských práv v Katare.

Dotyčnica

Messiho príspevok na Instagrame o trofeji majstrov sveta oficiálne sa stal najpopulárnejší príspevok na Instagrame v utorok so 61 miliónmi lajkov.

Ďalšie čítanie

Finále majstrovstiev sveta: Messi vyhral prvý titul majstrov sveta, keď Argentína porazila Francúzsko v penaltových kopoch (Forbes)

Majstrovstvá sveta: Šéf FIFA hovorí, že „každý má svoje vlastné problémy“ v prosbe o potlačenie protestov hráčov (Forbes)