Baltimore Ravens ponúka pripomenutie majstrovskej formule v 8. týždni víťazstva

V prvej polovici štvrtkového víťazstva Baltimore Ravens v 8. týždni nad Tampou Bay Buccaneers mal ich útok zreteľný vzhľad útoku, ktorý sa snažil byť niečím, čím nie je.

V posledných dvoch štvrtinách sa Ravens vrátili k tomu, čo im ide najlepšie, a výsledky boli jednoznačné.

Havrani sa v druhom polčase stiahli po chudokrvnom výkone z prvého polčasu a pripísali si víťazstvo 27:22 a zlepšili sa na 5:3.

Bol to obrat, ktorý vyzeral veľmi nepravdepodobne po tom, čo Ravens získali iba tri body v prvých dvoch štvrtinách, v ktorých Baltimore tečoval loptu iba deväťkrát, čo je extrémne malý počet na ofenzívu, ktorá uspela predovšetkým kvôli rôznorodosti hry. v predchádzajúcich rokoch.

V druhom polčase sa Ravens vrátili k ofenzívnej identite a ich výkon naznačoval, že môžu byť legitímnou hrozbou proti súpereniu v AFC, ak sa budú držať rokmi overeného prístupu, ktorý im fungoval.

Baltimore rozsekal obranu Buccaneers hrou behu, natiahol Tampu Bay horizontálne, aby otvoril stred, efektívne využil tryskové zametanie a dostal Lamara Jacksona von z vrecka a hádzal na ťah v rozohrávke.

The Ravens bežali 206 yardov na 24 prenosov v druhom polčase, zatiaľ čo Jackson bol osem z ôsmich prihrávok na 94 yardov. Baltimore mal v priemere 0.30 očakávaných bodov Pridaná hra v presilovkách proti Tampe Bay, podľa rbsdm.com, v porovnaní s 0.02 EPA za prehratie loptičky. Baltimore je v tejto sezóne druhý v NFL v rush EPA na zápas za Cleveland Browns.

Už dávno sa zistilo, že prihrávka je vo všeobecnosti oveľa efektívnejšia ako pozemný útok, ale útok Ravens je najlepší, keď dokáže manipulovať s obranou svojou rôznorodou hrou behu a hrozbou čítania zóny a možnosť čítania.

Hoci Jacksonove značné schopnosti hádzať loptičku – je lepším prihrávačom do vrecka, ako sa mu pripisuje – by sa mali využiť tam, kde je to možné, víťazstvo nad Buccaneers, ktoré bolo pohodlnejšie, než uvádzané konečné skóre, by malo Havranom slúžiť ako pripomienka, že Spôsob, akým hrali na štadióne Raymonda Jamesa, je ich najlepším receptom na úspech.

Len málo tímov v NFL dokáže ovládať hodiny a vytvárať výbušné hry s bežeckou hrou tak, ako to robia Ravens. Keď z tejto schopnosti využijú maximum a využijú súperove ofenzívne slabiny, ako to bolo v prípade ich prihrávok proti Tampe Bay, Ravens – dokonca aj v AFC s dvoma výkonnými tímami v Buffalo Bills a Kansas City Chiefs – majú recept na to. ísť hlboko do posezónneho obdobia.