Bayern Mníchov porazil Barcu 2:0 po návrate Lewandowského, ale pochybnosti zostávajú

Bayern Mníchov porazil Barcelonu 2:0 v zápase, ktorý bývalá hviezda Robert Lewandowski považovala za veľký návrat. Hoci Lewandowski mal svoje šance, góly Lucasa Hernándeza (50') a Leroya Saného (54') v druhom polčase zabezpečili Bayernu všetky tri body v konečnom dôsledku pohodlným spôsobom.

V skutočnosti bola rýchlosť kapitulácie Barcelony po prvom góle pôsobivá. Bayern sa len prebojoval cez prvých 45 minút, aby prelomil patovú situáciu hlavou Hernándeza po rohu Joshuu Kimmicha. O štyri minúty neskôr sa zápas skončil, keď Sané odkorčuľoval obranu Barcy a upravil na 2:0.

"V prvom polčase mala Barcelona väčšie šance ako my - naša posledná lopta nebola úplne tam," povedal po zápase hlavný tréner Bayernu Julian Nagelsmann. "V druhom polčase sa veci zlepšili a naša efektivita dnes urobila rozdiel."

Sám Lewandowski to zrejme mohol ukončiť už v prvom polčase. "Máme šťastie, že poslal ten volej nad brvno a ja som bol pri druhej šanci," povedal po zápase brankár Bayernu Manuel Neuer. "Dnes sme predviedli dobrý defenzívny výkon."

Tá druhá časť bola pravá, ale až v druhej polovici. Najmä Alphonso Davies sa v prvom polčase musel niekoľkokrát ponáhľať, aby hasil požiare. Kanaďan mal šťastie, že jeho faul na Ousmane Dembélého v šestnástke (44') nebol považovaný za penaltu.

Potom prišli dva rýchle góly Bayernu v druhom polčase, ktoré v mnohých ohľadoch prekryjú mnohé nedostatky prvého polčasu. Pointa však zostáva, že Rekordmeister po tom, čo sa trápil v troch zápasoch Bundesligy za sebou, mal opäť obdobia, v ktorých mali tímy problémy so súperom.

Ale možno boli fanúšikovia a médiá na Bayern príliš prísni? „Nemali by sme to preháňať; vyhrali sme naše CL zápasy,“ povedal Neuer. „Proti Interu a Barcelone sme mali priestor. Musíme si však počínať lepšie proti kompaktným tímom vzadu. Takýto súper nás teraz čaká cez víkend v Augsburgu.“

Neuerove výroky obsahujú kúsok pravdy. Bayern mal fantastický začiatok a mnohí pozorovatelia mali pocit, že Bundesliga bola v auguste ukončená po víťazstvách proti Frankfurtu (6:1), Wolfsburgu (2:0) a Bochumu (7:0).

S bilanciou gólov 15:1 sa Bayern v lige zdal nezastaviteľný, no potom prišli tri nerozhodné výsledky. Najprv Gladbach podržal Bayern remízou 1:1, potom Union Berlín získal bod Bayernu pri remíze 2:2 a napokon aj Stuttgart remizoval 2:2 po tom, čo dvakrát prehral v Allianz Arene.

Tri zápasy Bundesligy bez víťazstva prerušila veľmi presvedčivá výhra 2:0 proti Interu Miláno na San Siro. Zápas proti Interu bol možno najlepším výkonom v tejto sezóne až do dnešných desiatich minút proti Barce, ktoré zabezpečili Bayernu ďalšie tri body a historický 30 zápas v skupinovej fáze Ligy majstrov bez prehry, čím sa vyrovnal rekord Realu Madrid.

Možno boli médiá na Bayern príliš tvrdé. Rekordmeister teraz porazil Inter Miláno a Barcu v skupine smrti a môže sa v podstate kvalifikovať do ďalšej fázy dvoma výhrami nad Viktoriou Plzeň.

Pochybnosti zostanú, kým sa výsledky v Bundeslige nezlepšia. Nasleduje Augsburg, strana, ktorá nedá Bayernu taký priestor, aký v tomto zápase urobila Barca. Okrem toho Rekordmeister môže byť bez Hernándeza a Dayota Upamecana, ktorí dnes večer utrpeli zranenia.

To je možno hlavný poznatok zo zápasu Barcy. Bayern odviedol prácu a pri jeho návrate do Allianz Areny odprevadil Lewandowského, no pochybnosti zostanú, kým sa výsledky Bundesligy nezlepšia.

Manuel Veth je hostiteľom Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Bol tiež publikovaný v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a niekoľkých ďalších. Sledujte ho na Twitteri: @ManuelVeth