Bayern Mníchov porazil Bochum 3:0 a presunul pozornosť na PSG

"Myslím si, že všetky veľké kluby v Európe mali v tej či onej sezóne problémy," povedala hviezda Bayernu Mníchov Thomas Müller po sobotňajšom víťazstve svojho klubu nad Bochumom 3:0. "Myslím si, že PSG je v tomto trochu výnimkou a aj v roku 2023 sme stále neporazení."

Müller v tom momente, samozrejme, nevedel, že Paríž Saint-Germain, utorňajší súper v Lige majstrov UEFA, sa trápi proti Monaku a zápas napokon prehrá. Francúzskych gigantov vyradil z Francúzskeho pohára aj Olympique Marseille.

"Každý zápas sa začína od 0:0," odpovedal hlavný tréner Bayernu Julian Nagelsmann na otázku francúzskeho reportéra o prehre PSG s Monakom, zatiaľ čo Bayern vyhral svoj zápas 3:0. „Pokúsime sa tam vyhrať a predviesť čo najlepší výkon. Výsledky posledných týždňov nie sú pre utorok dôležité. Je to nová, iná súťaž.“

Bolo by skutočne hlúpe robiť závery pre utorňajší zápas na základe víťazstva Bayernu proti Bochumu. Pretože aj keď Bayern porazil svojich priateľských rivalov –tieto dva kluby majú priateľstvo fanúšikov, ktoré sa datuje už 50 rokov—pravdou tiež je, že to bola chyba v obrane Saidyho Janka a brankára Manuela Riemanna, ktorá viedla k úvodnému gólu Müllera (41').

Tento gól potom vydláždil cestu pre taktické zmeny, keď Nagelsmann prehodil Joãa Cancela na pravú stranu a na ľavej strane priviedol Alphonsa Daviesa. Kingsley Coman potom nastúpil za portugalského krídelného obrancu v 59. minúte a o päť minút neskôr Francúz zdvojnásobil vedenie Bayernu. Serge Gnabry by to spečatil pre Bayern z miesta (73').

Müller by v mixzóne uznal, že štart Bayernu nebol najlepší. Jeho šéf Nagelsmann to však videl trochu inak. "Mohli sme ísť 2:0 po 6 minútach cez Leona a Jamala," povedal Nagelsmann. "Potom sme neboli dobrí." Striedania v druhom polčase priniesli čerstvú krv. King (Coman), Ari (Ibrahimovič), Mathys (Tel), Blind a Davies si viedli dobre. Celkovo si myslím, že víťazstvo bolo zaslúžené."

O tom, že výhra Bayernu bola nakoniec zaslúžená, niet pochýb. Rekordmeister kontroloval hru po prevzatí vedenia a mohol vyhrať aj viac, keby boli klinickejší. Napriek tomu existuje všeobecný pocit, že Bayern bude musieť v utorok hrať proti PSG lepšie.

"Musíme byť v našich silách," povedal Matthijs de Ligt po zápase v zmiešanej zóne, keď sa ho pýtali na zápas s PSG. „Každý vie, akú kvalitu má. Sú to úžasní hráči. Najdôležitejšie je, aby sme zostali fit a koncentrovaní."

Ide skutočne o masívny zápas medzi dvoma klubmi, pre ktoré je Liga majstrov najdôležitejšou trofejou tejto sezóny. PSG opäť vládne francúzskej Ligue 1 a pred Monakom má náskok siedmich bodov. Situácia nie je úplne jasná pre Bayern v Bundeslige, ktorý má azda najzaujímavejší boj o titul zo všetkých najvyšších európskych líg.

Pravdou však je aj to, že Bayern po desiatich bundesligových tituloch v rade cíti, že jeho hlavným cieľom je v tejto sezóne Liga majstrov. V skutočnosti by víťazstvo v Európe znamenalo prehru o titul v Bundeslige, čo by tiež mohlo znamenať, že Rekordmeister v utorok vo Francúzsku predvedie oveľa lepšie úsilie.

Manuel Veth je hostiteľom Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Bol tiež publikovaný v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a niekoľkých ďalších. Sledujte ho na Twitteri: @ManuelVeth