Porážka Bayernu Mníchov ukazuje, že FC Barcelona je stále kúsok od elity Ligy majstrov (VIDEO)

FC Barcelona sa v utorok večer nedokázala zapísať do histórie prehrou 2:0 s Bayernom Mníchov v Lige majstrov.

Katalánci nikdy neporazili Bavorov na ich domácom ihrisku v elitnej európskej klubovej súťaži, ale zdalo sa, že sú na ceste k náprave v výbušnom prvom polčase.

Šancí ako Robert Lewandowski a Pedri bolo veľa. Ale v napínavom boji kontinentálnych ťažkých váh od konca do konca Barca nedokázala svojho súpera odložiť, keď ich mala na lane.

Ich bundesligoví nepriatelia nasiakli údery a potom v druhom polčase vystrelili späť s párom knockdownov, než sa dopracovali k jednomyseľnému rozhodnutiu vyhrať na body.

Prvá prehra Barcy v sezóne v akomkoľvek formáte ukazuje, že napriek všetkým viditeľným zlepšeniam na hodinkách hlavného trénera Xaviho Hernandeza a vplyvu nových hráčov sú Blaugrana stále ešte ďaleko od elity.

„Keď necháte tímy v Lige majstrov proti stranám tejto úrovne, zaplatíte,“ lamentoval Xavi po zápase španielskej televízie Movistar.

"Boli sme lepší. Mali sme šesť alebo sedem skutočne čistých šancí, ale Bayern nie je taký zhovievavý."

"Ale vezmeme si pozitíva a aj keď to bol negatívny výsledok, môžeme sa poučiť z chýb," sľúbil.

"Je to krok späť." Urobili sme dosť na to, aby sme remizovali, ak nie vyhrať, prehra nie je zaslúžená, ale urobili sme chyby v dvoch boxoch."

Xavi má pravdu v tom, že Barca sa musí zamerať na pozitíva. V úvodnej 45-minútovke previedol zápas proti Bayernu tak, ako málokto v tejto výške a lepšie zakončenie by mohlo úplne zmeniť titulky.

Pedri a Gavi, ktorí majú stále len 19 a 18 rokov, opäť ukázali, že majú kvalitu na to, aby mohli súťažiť so svetovou špičkou, a že nepriateľská atmosféra ich nedokáže striasť z hry.

Ale kým Barca nezačne zabíjať protivníkov, keď budú mať príležitosť, a stanú sa viac pouličnými, čakanie na prvý titul UCL za osem rokov budúceho júna bude len pokračovať.