Bayern Mníchov stráca 4 body, aby mohol začať po majstrovstvách sveta

Bundesliga sa vrátila zo zimnej prestávky po majstrovstvách sveta, no zdá sa, že Bayern Mníchov nedostal správu, že sezóna je späť v plnom prúde. Rekordmeister klesol v piatok proti RB Lipsko o dva body (1:1) a potom potreboval prvotriedne zakončenie od Joshuu Kimmicha, aby zachránil utorkovú remízu 1:1 proti Kolínu.

Zatiaľ čo výsledok v Spitzenspiel proti Lipsku bude mať na Säbener Straße len málo starostí, príbeh po utorňajšom zápase proti Kolínu nad Rýnom bol trochu iný. Najmä prvý polčas bol slabý, pretože Bayern nemal žiadne riešenie po tom, čo Ellyes Skhiri zvýšil na 1:0 pre hosťujúceho Billyho Goats.

Bayernu chýbala kreativita, hĺbka v ich hlbokých behoch a zdal sa neuveriteľne zraniteľný vždy, keď Köln získal loptu rýchlo pri prechode. Kolín nad Rýnom môže byť v skutočnosti sklamaný, že pri žiadnom zo svojich rýchlych prechodov neskóroval ani sekundu, čím efektívne ukončil zápas.

"Určite sa musíme porozprávať o prvom polčase, najmä čo sa týka prístupu a postoja," povedal po zápase médiám stredopoliar Bayernu Joshua Kimmich. "Znova sme inkasovali gól po štandardke." V prvej polovici sezóny to tak bolo často. Toto sa musí čo najskôr zastaviť. Druhý polčas bol lepší."

Nový brankár Bayernu Mníchov Yann Sommer zopakoval Kimmichov pocit. "Neodohrali sme dobrý prvý polčas a urobili sme veľa chýb," povedal Sommer. „V druhom polčase sme priniesli na ihrisko oveľa viac sily. Gól bol skvelý. Žiaľ, bolo už trochu neskoro. Ak by sme vyrovnali skôr, mohli sme zápas vyhrať."

Bayern bol v druhom polčase skutočne lepší. Časť pravdy je však aj v tom, že občas sa objavili spomienky na nemecké hry v Katare. Rekordmeister dokončil zápas s držaním lopty 78 % a dominoval s 855 ku 243 odohratými prihrávkami.

"V druhom polčase sme boli lepší po striedačkách," povedal tréner Bayernu Julian Nagelsmann. „Köln sedel hlboko a sťažoval nám to. Keby sme dali gól skôr, bolo by to pre nich ťažké. Spôsob, akým sme hrali v druhom polčase, bol taký, aký sme si predstavovali. Som presvedčený, že ak v tom budeme pokračovať, vrátime sa späť na víťaznú cestu."

Iste, Bayern sa zlepšil po tom, čo Kingsley Coman nastúpil za Sergea Gnabryho – po zápase čelil kritike za nepovolený výlet do Paríža – a Leona Goretzku nahradil Ryan Gravenberch. Dve striedania priniesli do hry Bayernu väčšiu rýchlosť a hĺbku. Kolín nad Rýnom však aj tak dokázal zostreliť záverečnú tretinu, čo sťažilo ľuďom ako Jamal Musiala nájsť priestor v šestnástke.

Musiala by bol odvolaný v 68. minúte a nahradil by ho Thomas Müller. Viditeľnej Musiale chýbala sviežosť a kreativita spred majstrovstiev sveta. Bez Musialu v jeho najlepšom prípade má Bayern len veľmi málo riešení, ako sa dostať cez hlboké obranné línie.

Namiesto toho potrebovalo zakončenie Kimmicha svetovej triedy v 90. minúte, aby Bayern vyrovnal. Kimmichova strela spoza škatuľky bola určite špeciálna, no zároveň zdôraznila frustráciu Rekordmeistera nájsť riešenia v lóži.

Možno, že návrat Musialu bude riešením mnohých problémov Bayernu po majstrovstvách sveta. Zvyšok ligy však bude dúfať, že Rekordmeister bude potrebovať ešte niekoľko zápasov, aby sa zbavil hrdze na majstrovstvách sveta.

Frankfurt môže v stredu zmazať náskok na čelo tabuľky výhrou proti Freiburgu na iba tri body. To by v sobotu znamenalo chutný súboj o čelo tabuľky, keď Bayern hostí Frankfurt v tom, čo bude skutočný Topspiel.

Manuel Veth je hostiteľom Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Bol tiež publikovaný v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a niekoľkých ďalších. Sledujte ho na Twitteri: @ManuelVeth