Brazília vyradila Južnú Kóreu 4:1 a postúpila do štvrťfinále

Brazília vyradila v pondelok Južnú Kóreu z turnaja majstrovstiev sveta a postúpila do štvrťfinále, čo znamená, že najúspešnejší tím v histórii majstrovstiev sveta sa kvalifikoval do tohto kola ôsmykrát za sebou.

základné fakty

Brazílsky Vinicius Junior skóroval proti Južnej Kórei len sedem minút po prvom polčase zápasu, nasledoval Neymar z pokutového kopu a gólov Richarlisona a Lucasa Paquetu.

Neymar so 77 gólmi v brazílskom národnom tíme potrebuje už len jeden na to, aby vyrovnal brazílsku futbalovú legendu Pelého o titul najlepšieho strelca krajiny v histórii (7 z týchto gólov bolo počas majstrovstiev sveta).

Aj keď sa juhokórejská zadná línia snažila brániť útokom Brazílie, Seung-Ho Paik skóroval v druhom polčase a zvýšil skóre na 4-1 po skončení hracieho času.

Prekvapivá skutočnosť

Brazília vyhrala päť majstrovstiev sveta, čo je najviac zo všetkých krajín v histórii turnajov.

Na čo sa zamerať

V piatok sa Brazília stretne vo štvrťfinále s Chorvátskom, ktoré postúpilo do ďalšieho kola po tom, čo zdolalo Japonsko 3:1 na penalty po nerozhodnom výsledku 1:1. Ak Brazília porazí Chorvátsko, v semifinále sa stretne s víťazom piatkového súboja Argentína – Holandsko.

Kľúčové pozadie

Na turnaji zostáva v pondelok 11 tímov: Brazília, Holandsko, Argentína, Francúzsko, Anglicko, Chorvátsko, Brazília, Maroko, Španielsko, Portugalsko a Švajčiarsko. USA boli vyradený v sobotu v Holandsku. Chorvátsko, Holandsko, Argentína, Anglicko a Francúzsko si už zabezpečili postup do štvrťfinále turnaja, takže zostávajúcich šesť tímov bude bojovať o tri zostávajúce miesta. Finále majstrovstiev sveta je na programe v nedeľu 18. decembra.

Veľké číslo

$ 440 miliónov. Toľko v peniaze FIFA rozdelí peniaze 32 národným tímom, ktoré súťažili na majstrovstvách sveta, vrátane 42 miliónov dolárov pre víťaza.