Chicago Bulls zatieňuje správy o zraneniach Zacha LaVina s výhrou na začiatku sezóny

Chicago Bulls už boli smoliarmi v úvodnom súboji v South Beach proti Miami Heat. Potom prišla prekvapivá správa, že Zach LaVine nebude hrať kvôli „manažmentu zranení ľavého kolena“, čo vyvolalo obavy z jeho stavu po mimosezónnej operácii kolena a podpísaní maximálnej zmluvy na 215 miliónov dolárov.

Len pár dní predtým LaVine povedal, že sa cíti dobre a nezaoberá sa žiadnou bolesťou v kolene. Zatiaľ čo v utorok bol prvýkrát uvedený ako sporný, väčšina stále očakávala, že sa bude hodiť na otváračku. LaVine zmazal svoju neprítomnosť na zápase Heat a povedal, že je len „v bezpečí“, ale hlavný tréner Bulls Billy Donovan priznal, že LaVine pociťoval určité „nepohodlie“ a „bolesti“. podľa Julie Poeovej z Chicago Tribune.

Zmiešané správy vyvolali nejaké červené vlajky, najmä po všetkom, čo sa tento rok stalo s Lonzom Ballom. S Ballom v dohľadnej budúcnosti a LaVine teraz chýba prvý zápas sezóny po dlhom oddychu, veci sa zdalo bezútešné pre Bulls smerujúce do tohto prvého zápasu.

A spočiatku to vyzeralo, že Chicago v Miami vybuchne. Heat sa dostali do vedenia 13-4 a kontrolovali prvú štvrť a pol akcie. Bulls však neustúpili, v druhej štvrtine chytili Miami a potom v tretej štvrtinu prevzali plnú kontrolu za kým iným, DeMarom DeRozanom.

Po relatívne pokojnom prvom polčase DeRozan explodoval na 19 bodov v tretej štvrtine, keď sa Chicago vyšvihlo dopredu a potom zatvorilo dvere deviatimi bodmi za štvrtú štvrtinu, aby zdržalo domáci tím. To je 28 z jeho herného maxima 37 bodov v druhom polčase pri víťazstve 116:108. Strelil 14 z 22 z poľa a 2 z 3 z 3-bodového dosahu v správe určenej všetkým skeptikom, ktorí sa pýtali, či by mohol zopakovať výkon z minulej sezóny.

DeRozan bol jasnou hviezdou, ale potreboval pomoc, aby porazil tento tím Heat na ich domácej pôde. Druhoročný strážca Ayo Dosunmu prežil predsezónny humbuk so 17 bodmi, šiestimi doskokmi a štyrmi asistenciami, pričom strelil celkovo 7 zo 14 a 3 zo 6 z 3-bodového rozpätia. Dosunmu už túto sezónu hľadá novú zmluvu a začal výborne, keď zle prekonal svojho náprotivku rozohrávača v Kyleovi Lowrym.

Keď už hovoríme o presilovke, Nikola Vučevič dostal to najlepšie z Bama Adebaya, ktorý sa celú noc trápil s chybami okolo koša, pričom nezasahoval do hry podľa očakávania. Vučevič mal svoje vlastné problémy so svojou strelou (5 z 13), ale skončil s 15 bodmi a 17 doskokmi a bol najlepším hráčom v hre plus-16.

Goran Dragic (12) a Coby White (10) boli ďalšími býkmi v dvojciferných číslach, pričom Dragic držal Chicago na dosah v druhej štvrtine vďaka tomu, že šiel 4 zo 4 z 3-bodového rozpätia. Dragičov nováčik z Bulls, Andre Drummond, tiež hral dobre v špurtoch, aj keď na začiatku štvrtej štvrtiny sa to preňho zhoršilo, kým ustúpil Vučevičovi.

Bolo to úžasné tímové úsilie pre Bulls, ktorých minulú sezónu bežne ničili najlepšie tímy Východnej konferencie, vrátane Heat. Rozdelenie typicky vychvaľovanej obrany Miami bez LaVinea a Balla bolo šokujúce vzhľadom na to, ako veľmi proti nim Chicago v minulej sezóne bojovalo, hoci Heat boli v tomto smere netypicky nedbalí. Čo sa týka súvisiacej poznámky, bolo tiež prekvapením vidieť, ako Bulls prekonali Heat spoza oblúka, keď šli 13 z 36 na 12 z 28 v Miami.

Bolo to príjemné víťazstvo pre tím Bulls, ktorý to skutočne potreboval. Prehra v spojení so správami o zranení LaVine by priniesla veľa skazy a pochmúrnosti. Zatiaľ čo zranenie LaVina je stále znepokojujúce a bude potrebné ho monitorovať, možno celú sezónu, toto veľké víťazstvo bolo peknou pripomienkou toho, aký úžasný je DeRozan, a dalo určitú nádej, že Chicago dokáže prečkať búrku týchto ranných zranení.

LaVine vynechá piatkový zápas na ceste proti Washingtonu Wizards, čo nie je žiadnym prekvapením, pretože domáci úvodný zápas Bulls je v sobotu proti Clevelandu Cavaliers. LaVine nebude prehrávanie back-to-back na chvíľu, ak ich v tejto sezóne vôbec hrá. Dúfam, že bude hrať proti Cavaliers, ktorí by mohli byť bez All-Star rozohrávača Dariusa Garlanda pre zranenie oka.

Ak LaVine v tejto hre nehrá, budú blikať ďalšie varovné signály. Ale zatiaľ sa býci budú vyhrievať na tomto prvom víťazstve, keď sa budú pripravovať na Washington.