Coco Gauff a Sloane Stephens sa chystajú na štvrťfinále All-American French Open

Coco Gauffová a Sloane Stephensová smerujú do celoamerického štvrťfinále na French Open.

Obaja Američania vyhrali v nedeľu svoje zápasy štvrtého kola v priamych setoch, pričom svoj zápas si pripravili v utorok.

Hrali minulé leto v druhom kole US Open, Stephensová vyhrala ľahko 6-4, 6-2.

„Myslím, že keď som s ňou hral naposledy, bol som veľmi nervózny, keď som išiel do zápasu. Nie preto, že to bol Sloane. Len preto, že sme boli na Ashe a bol to celoamerický zápas. Myslím si, že veľa ľudí odo mňa v tomto zápase veľa očakávalo,” Gauff povedal.

„Vstúpim... [budem] k tomu pristupovať ako ku každému inému zápasu. Musím sa vrátiť a pozrieť si ten zápas a zistiť, čo sa z neho môžem naučiť."

18-ročná Gauffová sa dostala do druhého štvrťfinále Roland Garros za sebou vďaka výhre 6:4, 6:0 nad 31. Elise Mertensovou.

Nasadená osemnástka Gauff v prvom sete proti Mertensovej dvakrát stratila brejk, no vyhrala posledných osem hier v zápase. Mertensovú obliekla v priebehu 18 minút s prvotriednou obranou; Gauff získal v zápase 82 zo 51 celkových bodov z viac ako piatich striel.

Mertensová, ktorá pre zranenie vynechala veľkú časť antukovej sezóny pred French Open, zaznamenala 25 nevynútených chýb a iba 15 víťazných. Gauff, naopak, trafil 19 winnerov po 17 nevynútených chybách. Šesťkrát prelomila aj Mertensovú a vyhrala 17 z 20 bodov, ktoré išla do siete.

"Mám pocit, že každým zápasom sa zlepšujem," povedal Gauff. „Myslím si, že aj keď som mal dnes ťažké chvíle, dokázal som to zvládnuť. Naozaj mám pocit, že každým zápasom napredujem."

"Na kurte sa určite cítim sebavedomo. Mám pocit, že [antuka] naozaj vyhovuje mojej hre. … Na predchádzajúcich turnajoch tejto antukovej sezóny som mal niekoľko dobrých víťazstiev, ale v skutočnosti to neboli žiadne vynikajúce výsledky. Mám pocit, že mi to dalo veľa sa z toho poučiť a myslím si, že beriem tie ťažké zápasy, ktoré som prehral v tejto sezóne, a naozaj sa z nich učím a myslím, že ukazujem, že mi to ide lepšie.

Stephensová, šampiónka US Open z roku 2017, prevalcovala 23. hráčku Jill Teichmannovú 6:2, 6:0, pričom vyhrala 12 gemov v rade a uzavrela zápas. Hrá ako nenasadená hráčka, pretože je na 64. mieste svetového rebríčka.

Gauff a Stephens sa dostali medzi päť Američaniek do štvrtého kola.

Amanda Anisimová, ktorá v prvom kole porazila štvornásobnú šampiónku majora Naomi Osakaovú, poklonila sa v troch setoch dvojke z US Open Leylah Fernandezovej 6:3, 4:6, 6:3.

19-ročná Fernandezová sa najbližšie stretne s ďalšou ľaváčkou v Martine Trevisanovej, ktorá sa preškriabala cez Aliaksandru Sasnovich 7-6(10), 7-5 za 1 hodinu a 59 minút a predĺžila svoju víťaznú sériu na deväť zápasov.

V pondelok budú hrať ďalšie dve Američanky.

Madison Keysová s číslom 22 bude čeliť Ruske Veronike Kudermetovej s číslom 29, zatiaľ čo 11. miesto Jessica Pegula sa stretne s Rumunkou Irinou-Cameliou Beguovou. Ak postúpi, mohla by vo štvrťfinále čeliť svetovej jednotke Igovi Świątekovi – víťazovi 1 zápasov v rade.