Kontroverzné volanie zatieňuje víťazstvo Kansas City Chiefs nad Philadelphia Eagles

Od začiatku do konca mohol byť Super Bowl LVII najlepším Super Bowlom, aký sa kedy hral.

Hra bola všetkým, čo sme očakávali, keďže Kansas City Chiefs aj Philadelphia Eagles podávali úder za úderom v útočnej prestrelke zápasu. V skutočnosti víťazstvo Chiefs 38:35 nad Eagles znamenalo prvýkrát, čo oba tímy získali aspoň 35 bodov v zápase Super Bowl.

A všetko to pokazil jeden zlý hovor.

Na najväčšom pódiu zo všetkých, na najväčšom diele zápasu najviac žiarili rozhodcovia – nie hráči.

Počas kľúčovej hry 3rd-and-8 z 15-yardovej čiary Chiefs, pričom v hre zostávalo 1:54, bol cornerback James Bradberry vyzvaný na sporné obranné držanie na prijímači Juju Smith-Schuster, čo viedlo k automatickému prvenstvu. dole. Výzva nakoniec rozhodla o zápase predtým, ako sa Kansas City minulo časom pred gólom Harrisona Butkera z poľa, ktorý vyhral osem sekúnd.

Nie je prekvapením, že pozorovatelia boli znechutení z tick-tack call v Super Bowle, ktorý každý kúsok zodpovedal humbuku.

Kedysi v športe platilo nepísané pravidlo, že rozhodcovia by mali vlajku hádzať iba na konci hry, ak bola hra otrasná. Tento myšlienkový pochod sa však v posledných rokoch vytratil, keďže o výsledkoch teraz bežne rozhodujú vlajky hádzané ku koncu zápasov na blízko.

Komisár NFL Roger Goodell sa skutočne zaoberal touto témou, ktorá viedla k Super Bowlu LVII, a rozptýlil názor, že liga má problém s úradovaním. V skutočnosti tvrdil, že úradovanie nebolo nikdy lepšie.

"Nemyslím si, že to v lige bolo niekedy lepšie," Povedal Goodell. „V sezóne sa odohrá viac ako 42,000 XNUMX zápasov. Pri akejkoľvek hre môže dôjsť k viacerým priestupkom. Vyber to alebo to extrapoluj. To sú stovky, ak nie milióny možných faulov. A naši úradníci odvádzajú mimoriadnu prácu, aby ich získali. Sú v tomto kontexte chyby? Áno, nie sú dokonalé a úradovanie nikdy nebude.“

Počas víkendu Conference Championship, konkrétne počas zápasu majstrovstiev AFC medzi Chiefs a Cincinnati Bengals, došlo k niekoľkým sporným hovorom.

V jednom prípade počas štvrtej štvrtiny boli Chiefs schopní prehrať 3. a 9. po tom, čo im pôvodne chýbali hokejky kvôli chybe hodín pred hrou. V inom prípade v štvrtej štvrtine bol bengálsky quarterback Joe Burrow vyzvaný na úmyselnú hru zo zemia napriek tomu, že bol zasiahnutý obrancom, čo spôsobilo, že rozohrávka nevyšla.

Rýchly posun vpred na nedeľu Super Bowl a teraz máte jednu z najspornejších – ak nie the,en najspornejšie vôbec – hovory v histórii Super Bowlu uskutočnené v dôsledku pozdržaného hovoru, ktorý v prvom rade naozaj nebol príliš veľký.

A nič sa nezmení.

Ak Goodell nerozpoznal, že po zápase majstrovstiev AFC nastal problém s rozhodovaním, nebude vedieť, že problém nastal po Super Bowle.

Ako po zápase Tampa Bay Buccaneers porazili reportéra Jona Ledyarda z Pewter Report, kvalita rozhodovania sa nezmení, pokiaľ o to hráči nebudú tlačiť.

Napriek tomu, že Patrick Mahomes a Jalen Hurts predstavili vitrínu, ktorá ilustrovala, prečo sú dnes dvaja z najlepších rozohrávačov v hre, boli sme pre Eagles zbavení možnosti remizovať Chiefs – a prinútiť zápas do predĺženia – kvôli zlej hre. zavolajte na najväčšiu hru v hre.

Mahomesovi treba ku cti, že vyšiel hrať. Napriek vyvrtnutému členku – zranenie sa opäť zhoršilo počas súboja počas prvého polčasu – získal ocenenie Super Bowl MVP s odvážnym výkonom, ktorý vyvrcholil 26-yardovým súbojom na víťaznej jazde. Druhýkrát v Super Bowle Mahomes viedol Chiefs späť z 10-bodového manka.

K tomu všetkému je len štvrtým quarterbackom v histórii NFL – Tom Brady, Peyton Manning a Joe Montana sú ďalší – ktorý okrem viacerých Super Bowlov vyhral aj viacero ocenení MVP. A vo veku 27 rokov je najmladším, komu sa to podarilo.

Napriek prehre v prvom vystúpení v Super Bowle bol Hurts pravdepodobne tým pôsobivejším z týchto dvoch quarterbackov. Okrem nákladného tápania v základnej bežeckej hre, ktoré vyústilo do obranného touchdownu v prvom polčase, nevykazoval Hurts žiadne známky nervov – alebo zraneného ramena – keďže sa stal prvým rozohrávačom v histórii Super Bowlu, ktorý sa navyše ponáhľal na tri touchdowny. odovzdať sa za iného.

Ale je ťažké sústrediť sa na historické výkony hráčov, kedy zlý hovory diktujú tesné hry na najväčších pódiách.

Hoci Goodell nevidí problém, NFL má veľký úradujúci problém.

Umožnite hráčom diktovať výsledky hier – nie rozhodovať.