Davies, Musiala a Choupo-Moting píšu titulky, keď Bayern porazil Augsburg 5:2

DFB Pokal alebo Nemecký pohár sú špeciálne a v stredu večer tomu nebolo inak, keďže Augsburg hostil Bayern Mníchov, čo sa pre fanúšikov ukázalo ako slávnosť. Bayern vyhral zápas 5:2 vďaka gólom Erica-Maxima Choupo-Motinga (27' a 52'), Joshuu Kimmicha (53'), Jamala Musialu (74'), Alphonsa Daviesa (91') s Madsom Pedersenom ( 9') a Dayot Upamecano (OG 65') skórovali za Augsburg.

Vo WWK Aréne v Augsburgu vyniklo niekoľko vecí. Bayern Mníchov má stále problémy, pokiaľ ide o obranu, ale na rozdiel od začiatku sezóny je teraz opäť schopný prevýšiť svojich súperov.

Veľa z toho je spôsobené tým, že Musiala je späť v 100% kondícii a teraz si rozvíja zvláštny vzťah s Kanaďanom Daviesom na ihrisku aj mimo neho. Davies začiatkom tohto týždňa hovoril o tom, že cenu Kopa od France Football odovzdanú najlepšiemu mladému hráčovi planéty mal vyhrať Musiala a nie Gavi z Barcelony.

„Možno vám odopreli vašu Kopa Trophy, ale neodoprú vám vašu budúcu Zlatú loptu,“ napísal Davies na Twitteri. "Phonzy je pre mňa ako veľký brat," povedal Musiala Obraz reportér Tobi Altschäffl po zápase. “ Jeho slová ma prekvapili, ale aj potešili. Cieľom každého hráča je jedného dňa vyhrať Zlatú loptu.“

Títo dvaja sa spojili na 2:4 v čase, keď Augsburg hrozil návratom do zápasu. Davies získal loptu pri rohovej zástavke, následne dribloval na stred, kde si všimol Musiala a tínedžer následne skóroval fantastickým zakončením zvnútra šestnástky. Bol to gól zo spojky v pravý čas a zakončil oživujúcu sa stranu Augsburgu.

Hlavný tréner Julian Nagelsmann však z hry nebol úplne spokojný. "Povedal by som, že to bol klasický pohárový zápas s množstvom tam a späť," povedal Nagelsmann. „Nezačali sme zápas dobre; prvých desať minút nebolo dobrých. Boli sme veľmi nedbalí a vyhrali sme príliš málo duelov. Potom sme mali dosť šancí na to, aby sme zápas ukončili skoro pred prestávkou."

Pozitívom pre Nagelsmanna však bude, že Bayern sa dokázal vrátiť z deficitu, s ktorým jeho tím na začiatku sezóny občas bojoval. Hlavný tréner Bayernu už skôr v sezóne poukázal na to, že prvých 20 minút zápasu je pre jeho stranu kľúčových, aby sa zabezpečilo, že sa súper nemôže zakotviť vo vlastnom zápase.

Augsburg túto možnosť určite mal a Bayernu trvalo až do 27. minúty, kým našiel riešenie. Ale na rozdiel od predchádzajúcich zápasov, kde sa potom snažili nájsť ďalšie ciele, tentoraz zostal Rekordmeister neoblomný a strelil päť gólov za Augsburg.

"Bohužiaľ, premárnili sme veľa šancí," povedal Nagelsmann. „Potom sme mali dobrú polčasovú analýzu a riešili veci. 20 minút po prestávke bolo veľmi, veľmi dobrých. Bola to veľmi dobrá reakcia s veľmi dobrým pressingom."

Davies a Musiala boli určite kľúčoví v tomto období v druhom polčase. Ale neboli jediným dôvodom, prečo to Bayern otočil. Zdá sa, že Nagelsmann v Choupo-Moting konečne našiel správneho muža, ktorý zaplní prázdnotu po Robertovi Lewandowskom.

Kamerunčan si v posledných štyroch zápasoch za Bayern pripísal štyri góly a dve asistencie. V dvoch z týchto zápasov, proti Freiburgu (5:0) v Bundeslige a teraz proti Augsburgu, nastúpil Choupo-Moting a jeho výkony mu dali argument na získanie ďalšieho hracieho času.

Zdá sa, že Nagelsmann nesúhlasí. „Vo všeobecnosti nikto nie je zaručeným štartérom; chceme v konkurencii pokračovať,“ povedal Nagelsmann. "Dnes si však urobil prípad. Druhý gól bol klasický č. 9 gól; bol presne na správnom mieste."

Odhliadnuc od partnerstva Musialy a Daviesa, oživenie Choupo-Moting je ďalším kúskom z posledných hier. Či vydrží, to sa uvidí, ale to sa dozvieme už počas tohto víkendu, keď sa Bayern postaví proti Hoffenheimu v Bundeslige.

Manuel Veth je hostiteľom Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Bol tiež publikovaný v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a niekoľkých ďalších. Sledujte ho na Twitteri: @ManuelVeth