DFL Supercup ponúka dôležité lekcie pre Bayern Mníchov a RB Lipsko

Bayern Mníchov a RB Lipsko odštartovali sezónu Bundesligy 2022/23 veľkolepým spôsobom. Rekordmeister a súčasní víťazi DFB Pokal sa v sobotu postavili proti sebe v Superpohári DFL pred 47,000 3 fanúšikmi v Red Bull Arene v Lipsku. Po tom, čo Bayern v prvých 0 minútach viedol 45:3, Lipsko zaútočilo späť a stroskotalo, pričom zápas skončil 5:XNUMX v prospech Rekordmeistera.

Jamal Musiala (14'), Sadio Mané (31'), Benjamin Pavard (45') zabezpečili Bayernu presvedčivý náskok. Potom Marcel Halstenberg (59') postavil Lipsko na palubovku a Serge Gnabry (66') zdanlivo odložil hru. Ale Christopher Nkunku (77') a Dani Olmo (89') to dotiahli tesne predtým, ako Leroy Sané (98') definitívne ukončil hru.

"Nie sme spokojní," povedal Dani Olmo o pokuse o návrat Lipska po zápase. Španielsky krídelník bol viditeľne frustrovaný z prvého polčasu Lipska a z hlbokej diery, ktorú to klubu položilo. "Musíme sa zlepšiť a poučiť sa z tohto zápasu a niekoľkých posledných zápasov."

Olmo narážal na zápas s Liverpoolom, že Lipsko prehralo 5:0. Výsledok, ktorý sa niekedy aj v sobotu zdal možný. Najmä Jamal Musiala z Bayernu mal búrlivý zápas a bol jednoducho najlepším hráčom na ihrisku.

"Môžeme si vytvoriť veľa šancí a musíte sa uistiť, že sme nemilosrdní aj v defenzíve," povedal Musiala. Nemecký tínedžer hral na roamingovej pozícii číslo 10 vľavo a mal dostatok priestoru na kreativitu. "Ľavá strana je veľmi otvorená a vždy sa môžete otočiť, aby ste vyšli von alebo vošli dovnútra."

Lipsko uľahčilo Musialovi nájsť miestnosť, prelomiť čiary a spôsobiť najrôznejšie nebezpečné momenty. Našťastie Lipsko, Musiala však v 60. minúte odišiel. Bez tínedžera mohli útočníci z Lipska zrazu voľnejšie útočiť, keďže ich vlastnej zadnej línii už nehrozilo, že budú oddelení, čo im umožnilo byť dobrodružnejšími.

"V prvom polčase sme hrali zle," povedal po zápase brankár RB Leipzig Peter Gulacsi. „Po setoch sme im dali aspoň dva góly. Neboli sme dostatočne pozorní a s tromi gólmi v polčase nebolo ľahké vrátiť zápas späť. Zaslúžili si vyhrať zápas, pretože počas celých 90 minút; boli lepším tímom."

Napokon, len jednu sezónu pred serióznym štartom Bundesligy dostali oba kluby niekoľko dôležitých lekcií. Pre Lipsko to bolo druhýkrát v krátkom slede, čo inkasovalo päť gólov proti špičkovému tímu. "Nie je to tak, že dostávame toľko gólov," povedal Gulacsi.

Lipsko ukázalo deficity v obrane a v prechodovej hre proti Bayernu. V prvom polčase pôsobil systém Domenica Tedesca chaoticky a jeho tím sa často chytal pri rýchlom posúvaní lopty dopredu. Útočník Christopher Nkunku sa zdal stratený a hra sa zlepšila, až keď Olmo nastúpil v druhom polčase (52').

Pre Bayern zohrali rolu aj striedania, no v ich prípade negatívne. Hra sa otočila, keď bol v 60. minúte vylúčený Musiala. 19-ročný hráč šéfoval stredu poľa a bol neuveriteľne dôležitý v prechodových momentoch.

Musiala, hoci to nie je nabitý štartér, tvrdil, že by mal byť považovaný za nevyhnutného člena prvého tímu. Ďalším faktorom bola obrana Bayernu a zadná línia Dayota Upamecana a Lucasa Hernándeza v druhom polčase bojovala o to, aby udržala vysoký tlak Lipska a prevahu v strede poľa.

Nagelsmann bude určite znepokojený tým, že jeho strana takmer prezradí vedenie 3:0 a potom vedenie 4:1. Rekordmeister má čo robiť; získanie novej posily Matthijsa de Ligta do kondície bude prvoradé pre zvýšenie defenzívnej bezpečnosti. Musiala a Marcel Sabitzer boli vrcholmi Bayernu Mníchov.

Pointa je, že pre Bayern je ešte potrebné popracovať. Nagelsmann sa však na výsledok pozrie s vedomím, že hoci existujú problémy, pokiaľ ide o jeho stranu, konkurenti ako RB Lipsko sú ešte stále ďaleko od toho, aby v tejto sezóne skutočne vyzvali jeho tím k titulu.

Manuel Veth je hostiteľom Bundesligový Gegenpressing Podcast a Area Manager USA na adrese Transfer na trhu. Bol tiež publikovaný v Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA a niekoľkých ďalších. Sledujte ho na Twitteri: @ManuelVeth