Doncic zmešká prvý zápas play-off ako Curry a Simmons sa chystá vrátiť

Topline

Strážca Golden State Warriors Stephen Curry a strážca Brooklyn Nets Ben Simmons sa chystajú vrátiť do svojich tímov včas pred zápasmi prvého kola play-off NBA, ale brankár Dallas Mavericks Luka Doncic vynechá aspoň prvý zápas série svojho tímu s lýtkom. kmeň, podľa Athletic.

základné fakty

Po mesačnej absencii z dôvodu podvrtnutia väzov a pomliaždeniny na ľavej nohe sa Curry chystá odohrať v sobotu 1. zápas tretieho nasadeného zápasu v prvom kole stretnutia Warriors proti č. 6 Denver Nuggets, bez akýchkoľvek neúspechov. štvrtkový súboj, podľa do Atletika.

Simmons, ktorý túto sezónu ešte neodohral zápas po tom, čo vydržal z Philadelphia 76ers, kým neustúpili jeho požiadavke na výmenu a vo februári ho neposlali do siedmeho nasadeného Nets, je údajne cielil na návrat v zápasoch 4-6 v zápase prvého kola svojho tímu proti č. 2 Boston Celtics po tom, ako sa zotavil z hernie disku na chrbte.

Doncic, 23-ročný kandidát na MVP v poradí štvrtého nasadeného tímu Mavericks, bude údajne vynechal 1. zápas prvého kola zápasu svojho tímu proti piatemu nasadenému Utah Jazz v sobotu kvôli natiahnutiu lýtka v posledný deň základnej časti.

Prekvapivá skutočnosť

Mavericks viedli v nedeľu v tretej štvrtine posledného zápasu základnej časti o 18 bodov na San Antonio Spurs, keď Doncic nešikovne pristál a musel zápas opustiť. Jeho zranenie bolo neskôr diagnostikované ako natiahnutie ľavého lýtka. S play-off Mavericks v podstate určený týmto bodom, niektorí kritici tvrdil, že tím mal stiahnuť štartéry, aby sa pri nezmyselnej exhibícii vyhol zraneniam.

Kľúčové pozadie

Simmonsova predĺžená absencia začala ako protest, keď ho jeho bývalý tím odmietol udeliť pred začiatkom sezóny 2021-22. Medzi Simmonsom a hlavným trénerom 76ers Docom Riversom po Riversovi panovalo vysoké napätie Hovoril som médiám „nepoznal odpoveď“ na to, či by Simmons mohol byť strážcom východiskového bodu v majstrovskom tíme po minuloročnom kolapse Philadelphie v play-off. Keď však Simmonsovi vyhoveli jeho žiadosti a poslali ho do Brooklynu výmenou za ďalšiu nespokojnú hviezdnu stráž v Jamesovi Hardenovi, Simmons utrpel zranenie chrbta počas rekondičného tréningu, ktoré ho zdržalo mimo ihriska. Ak Simmons skutočne nastúpi proti Bostonu, bude to jeho prvý zápas v NBA za 10 mesiacov.

Veľké číslo

+10.7 bodu na 100 držieb. To je sieť bojovníkov hodnotenie keď je Curry v tejto sezóne na parkete – druhá najlepšia známka v lige medzi hráčmi, ktorí odohrali 55 alebo viac zápasov, len za Jaysonom Tatumom z Bostonu s +12.1.