Duo strelilo 3 góly v Ronaldovom chaotickom debute v Saudskej Arábii

Topline

Futbalové ikony Cristiano Ronaldo a Lionel Messi oslnil vo štvrtok dav v Saudskej Arábii v možnom poslednom zápase medzi týmito dvoma legendami, pričom Ronaldo skóroval dvakrát pri svojom dlho očakávanom debute za saudskoarabský futbalový tím po tom, čo Messi strelil prvý gól chaotického zápasu.

základné fakty

Ronaldo (37) bol kapitánom hviezdneho tímu s hráčmi z jeho klubu Al Nassr a kolegu z Rijádskeho tímu Al Hilal, zatiaľ čo Messi (35) nastúpil za francúzsky klub Paris Saint-Germain v priateľskom zápase na zaplnenom King Fahd International. štadióne.

Messi otvoril skóre už v tretej minúte, zatiaľ čo Ronaldo skóroval z pokutového kopu v 34. minúte a opäť tesne pred polčasom.

Ronaldo bol vystriedaný zo zápasu v 61. minúte, zatiaľ čo Messi bol vylúčený o minútu neskôr.

PSG vyhralo vzájomný súboj 5:4, napriek tomu, že obranca Juan Bernat dostal v 39. minúte červenú kartu.

Na čo sa zamerať

Ronaldo odohrá svoj prvý zápas v saudskoarabskej lige v nedeľu, keď sa Al Nassr postaví proti Al Ettifaq.

Čo nevieme

Nie je jasné, či si Messi a Ronaldo ešte niekedy zahrajú proti sebe. Al Nassr sa pravdepodobne stretne s európskymi súpermi iba v niekoľkých priateľských zápasoch počas roka, zatiaľ čo Messi bol spojené k budúcemu prestupu do tímu Major League Soccer Inter Miami, čím by bol zápas medzi nimi ešte nepravdepodobnejší.

Veľké číslo

210 miliónov dolárov. Toľko bude Ronaldova 2-ročná zmluva s Al Nassrom údajne zaplatiť mu.

Dotyčnica

Messi prekonal Forbes Zoznam 2022 najlepšie platených športovcov s ročným príjmom 130 miliónov dolárov, zatiaľ čo Ronaldo sa umiestnil na treťom mieste so zárobkom 115 miliónov dolárov.

Kľúčové pozadie

Väčšina futbalových pozorovateľov považuje Messiho a Ronalda za najlepších, ktorí kedy hrali túto hru, a ich desiatky zápasov v priebehu rokov sa stali športovou legendou. Rivalita medzi nimi vyvrcholila začiatkom roku 2010, keď boli na vrchole svojej kariéry a hrali za úhlavné rivalské kluby v Španielsku – Ronaldo nastupoval za Real Madrid, zatiaľ čo Messi bol v FC Barcelona. Títo dvaja premenili svoje úspechy na ihrisku na finančný úspech, ale ich rivalita sa rozširuje aj do obchodných aktivít: Ronaldo má doživotnú zmluvu s Nike a Messi má doživotnú zmluvu s Adidas.

Ďalšie čítanie

Al Nassr tvrdí, že Ronaldo nemá v zmluve žiadnu klauzulu na podporu kandidatúry Saudskej Arábie na majstrovstvá sveta (Reuters)