Edmonton Oilers a New York Rangers sa po hlbokých posezónnych nájazdoch stretávajú s počiatočnými ťažkosťami

Ak by sa veci minulú jar zmenili, bolo by to stretnutie New York Rangers a Edmontonu Oilers, aby rozhodli o Stanley Cupe, čo je vhodná séria vzhľadom na to, že v období medzi rokmi 1990 a 1994 niekoľko bývalých Oilers skončilo v tíme z roku 1994, ktorý zabil tím. 54-ročné majstrovské sucho pre Rangers.

Až na to, že veci sa vyvíjali inak, keď Rangers prehrali posledné štyri zápasy s Tampou Bay Lightning a Oilers dovolili 22 gólov v štvorzápasovej sérii s prípadným šampiónom Colorado Avalanche.AVAX
.

Takmer o šesť mesiacov neskôr sa tímy, ktoré sa umiestnili na druhom mieste na svojich konferenciách, prvýkrát stretli, aby si pripomenuli, aké ťažké môže byť pokračovať v hlbokom play-off so silným štartom do ďalšej základnej časti sezóny, najmä keď sa končí offseason. o niečo kratšie ako zvyčajne.

Po pôsobivom comebacku, ktorý im v sobotu popoludní priniesol víťazstvo 4:3 Oilers sú 11-10-0, čo ich stavia tesne nad 500, zatiaľ čo Rangers sú 10-8-4 alebo NBA sa rovná 10-12, čo je podobné rekordu Nets (9-11) a Knicks (9-10). A čo komplikuje situáciu pre Rangers, je nečakaný vzostup New Jersey Devils, ktorí ukončili sobotu so značným 12-bodovým náskokom po tom, čo vyhrali 15. raz v 16 zápasoch.

"Nemôžete si vybrať, ako je to napísané v každom zápase," povedal tréner Edmontonu Jay Woodcroft po tom, čo hovoril o tom, ako sa jeho tím zdalo, že kontroluje akciu napriek tomu, že do tretiny zaostáva o tri góly.

Rangers a Oilers zisťujú tú ťažkú ​​časť, že niekedy urobiť ďalší krok z konferenčného finalistu na dominantného kandidáta na pohár sa často nezakorení hneď na začiatku nasledujúcej základnej časti a niekedy vôbec, hoci existujú výnimky, ako napríklad Lightning, ktorého tri vystúpenia o Stanley Cup v rade sa môžu v NHL rovnať tomu, že Astros dosiahli ALCS v šiestich sezónach po sebe.

Pozoruhodná vec na Lightning je skutočnosť, že sa dostali do finále Stanley Cupu v rozpätí približne 21 mesiacov, pričom prvý titul vyhrali nad Dallasom v bubline Edmontonu 28. septembra 2020, druhý titul nad Montrealom 7. júla 2021 a stratou ponuky na tretí titul v rade 26. júna, v čase, keď sa návrh zvyčajne koná.

V sobotu ani jeden z tímov nevyzeral ako adepti na pohár, aj keď konečných 15:20 Edmontonu vyzeralo ako dominantné mužstvo, ktoré strelilo tri zo štyroch gólov v rozpätí 5:42, kým hviezdy prevzali neskorú moc. hrať.

Víťazná sekvencia sa zdala byť predvídateľná a 24 sekúnd po tom, čo Alexis Lafreniere potrestal hrubú penaltu v ľavom rohu obrancu Edmontonu Tysona Barrieho. Oilers vyhrali vhadzovanie, posunuli puk do útočného pásma.

Potom Connor McDavid obkrúžil sieť a v štrbine uvidel Ryana Nugenta-Hopkinsa. Nugent-Hopkins videl, že Leon Draisaitl znížil ľavú stranu, ale Igor Shesterkin nevidel to isté a keď zostala ľavá strana prázdnej brány, bolo potrebné prihrať a Draisaitl musel puk jednoducho doklepnúť.

"Samozrejme, že vyhrala veľká postava, ale musíme sa poučiť z našich chýb a musíme sa tiež rýchlo učiť," povedal Draisaitl. "Nemôžeme každý zápas prehrávať 3:0." Chlapov to vyčerpáva.

"Ale je to pre nás naozaj veľké víťazstvo a musíme na tom stavať." Je to krok správnym smerom, ale musíme ho nasledovať. Nemôžeme pokračovať v tom, aby sme jeden vyhrali, jeden prehrali, jeden vyhrali, jeden prehrali. 500 vás nedostane do play-off. Musíme začať vyhrávať niektoré zápasy dôsledne a robiť to správnym spôsobom. Myslím si, že tretia tretina bola skvelým krokom."

A keď to urobil, Oilers prešli z druhej trojgólovej prehry v rade k pôsobivému návratu, zatiaľ čo Rangers sa vrátili k rozprávaniu o tom, že nehrajú kompletnú hru, o čom často hovoria počas prvých 22 zápasov.

Myslím si, že sme odohrali skvelé dve tretiny,“ povedal tréner Rangers Gerard Gallant. "Potom sme vyšli v tretej tretine a boli sme neopatrní," povedal tréner Rangers Gerard Gallant. "Dostanú štyri góly v tretej tretine bez iného dôvodu, ako keby sme im dali príležitosti - a dve hlúpe penalty." Je to kolaps tímu. To sa nemôže stať.”

Je určite možné, že sa veci môžu zmeniť v čase, keď sa posezónna sezóna rozbehne o päť a viac mesiacov, ale skoré návraty dvoch porazených tímov z minuloročného finále jarnej konferencie môžu naznačovať zdĺhavý boj späť na ich vznešený stav.

„Nemohli sme to zastaviť,“ Mika Zibanejad. To je samozrejme ťažký, ťažký spôsob, ako prehrať."

A ťažký spôsob, ako hrať, keď sa pokúšate duplikovať vlastnosti z minulej sezóny, keď Rangers usporiadali 27 víťazstiev na návrat, pričom 23 z nich boli jednogólové súťaže.