Erik Ten Hag dokazuje, že je víťazom Manchestru United

Keď sa hráči Manchestru United objavili na balkóne štadióna vo Wembley, aby si prevzali Carabao Cup po ich nedeľňajšom víťazstve 2:0 vo finále nad Newcastlom, všetci ich privítali veľkým jasotom od svojich nadšených priaznivcov.

Ale najhlasnejšie povzbudzovanie bolo vyhradené, keď sa k nim postavil manažér klubu Erik ten Hag.

Fanúšikovia United uznávali zásadnú pravdu, že toto bolo Holanďanovo víťazstvo, ktoré umožnili významné zmeny, ktoré urobil za posledných deväť mesiacov, a odolnosť a charakter, ktoré vštepil do svojho tímu.

Triumf United nebol obzvlášť atraktívny, ale hráči našli spôsob, ako vyhrať a zabezpečiť si prvú trofej klubu na šesť rokov. Ten Hag sám to dokonale zhrnul, keď povedal: "Nebol to najlepší futbal, ale bol efektívny."

Finále nie je miestom, kde môžete hrať svoj najlepší futbal, je to len miesto, kde sa dá vyhrať, a ukázalo sa, že v Ten Hag United má teraz ako manažér skutočného víťaza.

Na veľké vyhlásenia je možno ešte priskoro, ale Ten Hag sa zdá byť manažérom, ktorého United hľadali, odkedy Sir Alex Ferguson pred desiatimi rokmi odišiel do dôchodku.

Minulý týždeň si dali spoločnú večeru v reštaurácii v Cheshire a v nedeľu sa po víťazstve United objali v útrobách Wembley a neskôr sa odfotili s trofejou Carabao Cup.

Ten Hag má mnoho rovnakých vlastností ako jeho legendárny predchodca: dôraz na disciplínu, zameranie na charakter a odolnosť, zdanlivo neutíchajúci smäd po víťazstve a schopnosť riadiť a ovládať hry.

To je to, čo sa stalo vo Wembley, kde sa Newcastle môže cítiť zarmútený, ich ešte dlhšie čakanie na trofej sa predĺžilo.

Hoci sa tím Eddieho Howea presadil v hre, mal 61% držanie lopty a viac striel ako United, jediná štatistika, na ktorej skutočne záležalo, bola, že ich súperi skórovali dvakrát, zatiaľ čo oni nedokázali streliť gól.

Newcastle začal ako silnejšia strana a zdalo sa, že ťaží z týždňovej prestávky, ktorú si užili pred finále, zatiaľ čo United, ktorý hral proti Barcelone len tri dni predtým, trvalo dlhšie, kým sa prepracovali do hry.

Už po ôsmich minútach dostal Diogo Dalot žltú kartu za faul na Allana Saint-Maximina a v 32. minúte prekonal portugalského pravého obrancu v pokutovom území francúzsky krídelník, ktorého strelu z úzkeho uhla následne vyrazil David De Gea. .

Ale o minútu neskôr United konečne prevzali kontrolu, keď Casemiro zamieril po skvelom priamom kope od Luka Shawa a o šesť minút neskôr Marcus Rashford zdvojnásobil svoj náskok, keď jeho strela zásadne odvrátila Svena Botmana, aby sa vyhol Lorisovi Kariusovi.

Zdalo sa byť veľkorysé, takmer nespravodlivé, že sa United mohli vrátiť do svojej šatne po polčase s dvojgólovým náskokom, ale ožili, keď na tom záležalo.

Odtiaľ to bolo všetko o dôvtipnom manažmente hry Ten Hag ao striedaniach, ktoré urobil na zabezpečenie vedenia United.

V polčase manažér United stiahol Dalota a rozhodol sa, že keďže už dostal žltú kartu, predstavoval príliš veľké riziko. Aaron Wan-Bissaka, ktorý mal smolu, že nezačal finále, zaujal jeho miesto a bol pravdepodobne najlepším hráčom United v druhom polčase, pričom mu nedovolil nič.

Úvod Marcela Sabitzera a Scotta McTominaya z lavičky po 69. minúte mohol vyzerať defenzívne, ale v skutočnosti poskytli United väčšiu ochranu.

United sa teraz uspokojili s tým, že si sadli a nechali Newcastle prísť k sebe, ale ich súperi mali problém otestovať De Gea a ich najlepšie úsilie neprišlo až do 88.th minúte, keď striedajúci Jacob Murphy tečoval strelu tesne vedľa žrde.

Bolo to na strane Ten Haga, kto mohol opäť skórovať, a v skutočnosti mali zvýšiť svoj náskok, keď sa dvakrát odpútali v druhom polčase, ale Karius zachránil pred Rashfordom a Brunom Fernandesom.

Víťazstvo malo na sebe pečať Ten Hag: partnerstvo Lisandra Martineza a Raphaela Varanea, podpis Casemira, veľkolepé oživenie Marcusa Rashforda a Wan-Bissaka a pôsobivé januárové podpísanie zmluvy so Sabitzerom a Woutom Weghorstom.

V posledných rokoch bola frustrácia z toho, že United naverbovali nesprávne postavy, ktoré pre atmosféru v šatni nič neurobili, no ich úspech v tom, že teraz našli tie správne postavy, bolo vidieť na oslavách tímu.

Varane a Casemiro medzi sebou vyhrali deväť Ligy majstrov; Varane a Martinez vyhrali majstrovstvá sveta, ale všetci oslavovali získanie pohára Carabao s rovnakou vášňou a nadšením.

Ten Hag vytvoril tím víťazov na svoj obraz. Po pozápasovej tlačovej konferencii si Holanďan zabudol vziať so sebou trofej. "Môžem to nechať, pretože dostaneme ďalšiu," zažartoval.

Ten Hag už začal viac pomýšľať na víťazstvo a v tejto sezóne sú na jeho strane ešte tri ďalšie trofeje.