Obranca FC Barcelona Jules Kounde „veľmi sklamaný“ po porážke Manchestru United v Európskej lige

Obranca FC Barcelona Jules Kounde prezradil, že je „veľmi sklamaný“ z porážky svojho tímu s Manchestrom United, keďže „cieľom bolo vyhrať Európsku ligu“.

Katalánci opäť vypadli na kontinente predčasne o lVo štvrtok sme na Old Trafford prehrali s Mancunianmi 2:1 a celkovo 4:3.

Finalista Svetového pohára po prehre v play-off trval na tom, že hoci výsledok prišiel ako sklamanie, nemožno ho nazvať „neúspechom“, pretože jeho tím súťažil.

"Boli to dva veľmi tesné zápasy proti jednému z najlepšie pripravených súperov," tvrdil Kounde vo svojom pozápasovom rozhovore.

„Sme mladý tím, zlepšili sme sa a budeme ďalej rásť. Musíme ísť ešte o krok ďalej a budúci rok ho vyhráme,“ sľúbil.

Radšej sa pozrel na pozitíva, Kounde poukázal na dobrý prvý polčas, ktorý odohrali Blaugrana, kde dominovali svojim hostiteľom.

„Ale v druhom polčase sme inkasovali príliš rýchlo a stratili sme kontrolu. Musíte dať súperovi uznanie, aké si zaslúži,“ povedal o United, ktorý nám to „veľmi sťažil“.

Kounde sa chcel poďakovať cestujúcim Culers, ktorí prišli podporiť jeho tím, „pretože sme počas hry cítili ich ducha.“

"Som sklamaný nielen zo šatne, ale aj z nich, pretože si kvalifikáciu zaslúžili," dodal Kounde.

Barca je na čele tabuľky s jasnou ôsmimi bodmi vďaka príspevku Koundeho v obrannej línii, ktorá inkasovala len sedem gólov v 22 zápasoch, a pozornosť sa teraz obracia späť na La Ligu, kde v nedeľu nastúpi proti Almeirovi.

Napriek ďalšiemu katastrofálnemu neúspechu v Európe má Barca stále dve trofeje, o ktoré môže bojovať v semifinále Copa del Rey.

2. marca a 5. apríla si zahrajú so zatrpknutými rivalmi Realom Madrid doma aj vonku o šancu zaútočiť na Osasunu alebo Athletic Club.