Hviezda FC Barcelona Raphinha a Torres v šatni rozpor o „preferenčné zaobchádzanie“ Španiela

Vnímané „preferenčné zaobchádzanie“, ktoré dostáva Ferran Torres od hlavného trénera FC Barcelona Xaviho Hernandeza, podľa správy spôsobuje napätie v šatni Camp Nou a „žiarlivosť“ u pozičného rivala Raphinha.

Dokonca aj po tom, čo na ich domácom štadióne skóroval, čo sa ukázalo ako víťaz 15. minúty, bol Raphinha opäť odvolaný predčasne a v nedeľu mu nedovolili dokončiť celých 90 minút proti Valencii pri víťazstve 1:0, ktoré vystrelilo Barcu na konečných deväť bodov. vedie na čele La Ligy.

Naposledy sa to stalo, keď si Raphinha minulý mesiac pripísal asistenciu a strelil vyrovnávajúci gól pri remíze 2:2 proti Manchestru United. kopla do chladničky na nápoje čo spôsobilo jeho absenciu pri výhre 2:0 nad Cádizom, kde zažiaril jeho náhradník Torres a získal ocenenie MVP.

Zranenie útočníka Roberta Lewandoswkiho umožnilo obom mužom hrať v rovnakom tíme v poslednom čase, ale Raphinha bol údajne nešťastný zo striedania, takže sa cítil „opovrhovaný“ podľa El Nacional.

Katalánske digitálne noviny hovoria, že Raphinha „chce využiť každú minútu na získanie kontinuity“ v prvom tíme a „nechápe“, že ho Xavi odviedol, keď bol najlepším hráčom na ihrisku – najmä keď to príde ako prínos pre ostatných hráčov, ako je Torres, ktorí podali výkon pod par.

Torres hral počas zápasu vo Valencii a hovorí sa, že narastá pocit, že sa mu dostáva „preferenčného zaobchádzania“ o nič lepšie ako v debakli, ktorý viedol k tomu, že na začiatku druhého polčasu nezmeškal penaltu, ktorá by zdvojnásobila náskok Barcy.

Je pravda, že Lewandowski nebol na ihrisku. Ale Franck Kessie, ktorý trestal v bývalom klube AC ​​Miláno, bol a mohol mať, zatiaľ čo Ansu Fati bol ďalšou možnosťou.

Stretnutie s loptou sa odohralo medzi Fatim a Torresom, ktorý napokon zmaril svoju strelu a dostal 10-člennú Barcu do pozície, v ktorej museli 35 minút trpieť na zadku, aby si udržali svoje vedenie.

pokúsil sa Xavi prehrať o rad nižšie vysvetlením, že trénerský tím zostavil zoznam trestancov. "To je v poriadku," povedal tiež, keď bolo zdôraznené, že Raphinha povzbudil Fati, aby sa postavila. „Musíte mať osobnosť a chuť strieľať penalty. Ale my sa rozhodneme a máme objednávku.“

S návratom Ousmane Dembeleho a možným návratom späť k štvorčlennému systému stredného poľa, ktorý vyžaduje iba jedného čistého krídelníka, budú Raphinha a Torres pravdepodobne preradení späť na lavičku koncom tohto mesiaca.

Zlyhaný pár by sa mohol predať aj za predpokladu, že Barca musí znížiť mzdové náklady o 200 miliónov eur (212.5 milióna dolárov), aby vyrovnala finančné fair play, a možno bude možné získať späť časť vysokých poplatkov za prevody, ktoré za ňu zaplatili minulý rok.

Zatiaľ čo Torres stál od Manchestru City 55 miliónov eur (58.6 milióna dolárov), Barca údajne zaplatila Leeds United za Raphinha 60 miliónov eur (64 miliónov dolárov).

Či je v tom z Raphinhy skutočne žiarlivosť, je však otázne. Nepochybne bude zdesený tým, že mu nie je dovolené znova a znova dohrávať zápasy, ale urobil všetko pre to, aby sa verejne ospravedlnil Torresovi po jeho stroskotaní v Manchestri United a vždy sa zdalo, že spolu vychádzali dobre.

Ak by naozaj došlo k roztržkám v šatni, Barca by nebola schopná postúpiť na svoju vznešenú pozíciu v La Lige, čo by jej umožnilo získať svoj prvý španielsky titul v najvyššej súťaži po štyroch rokoch.