FC Barcelona utrpel zranenie Balda, očakáva sa dlhý čas na zotavenie

FC Barcelona utrpela vážne zranenie v dôsledku vážneho úderu ľavého obrancu Alejandra Baldeho, ktorý v nedeľu na Camp Nou proti Mallorce zasiahol.

Absolvent akadémie La Masia – ktorý bol jednou z prelomových hviezd v tohtoročnej víťaznej kampani La Ligy po tom, čo v minulom období debutoval pod vedením Ronalda Koemana – sa dopĺňal na pravej strane.

To umožnilo veteránovi, ktorého vyradil zo základnej zostavy v Jordi Albe, začať svoj posledný domáci zápas v Blaugrane po tom, čo v najbližších týždňoch v stredu oznámil svoj odchod.

Okrem toho to tiež pripravilo cestu pre Julesa Koundeho, aby pôsobil ako stredný obranca, uprostred klebiet, že Francúz dal klubu vedieť, že je otvorený ponukám mimo klubu po necelom roku v Katalánsku.

Kounde odvtedy popieral platnosť správy by Úľava's Toni Juanmarti, a nebol nútený vrátiť sa na pravú stranu okolo štvrťhodiny, keď Barca viedla svojich hostí 1-0.

V 14. minúte bol však potrebný náhradník, pretože Balde bol porazený a Amath Ndiaye poľahky zastavil prienik protihráča faulom, ktorý rozhodca ocenil kolenom. Ndiaye pôvodne dostal žltú kartu, ktorá bola po prehratí incidentu povýšená na červenú.

Trvalo ďalšie tri minúty, kým Balde vystriedal Sergiho Roberta. Blíži sa polčas, AS“ Korešpondent Barcy Javier Miguel tweet že v Baldeho ťažkej situácii bol „pesizmus“.

Podľa Miguela „počiatočné prieskumy poukazujú na roztrhané väzy pravého členku“ a tínedžer bude mimo hry minimálne 10 týždňov.

Keď Barca odštartovala druhú časť zápasu 2:0, oficiálna stránka klubu na Twitteri odhalila, že Balde „má čiastočné natrhnutie laterálneho kolaterálneho väzu pravého členka“.

"Bude mimo približne 6 až 7 týždňov," dodal klub.

Keď sa Alba chystá odletieť do západu slnka, možno na Stredný východ alebo do MLS, Barca tak zostáva na spoločnej pozícii medzi ním a Baldeom.

Balde by mal byť pripravený, keď sa La Liga v auguste vráti, ale možno sa nezúčastní na kľúčových prípravách na sezónu 2023/2024, ktoré zahŕňajú turné po USA, kde sa v priateľských zápasoch stretne s ostatnými európskymi gigantmi.

Marcos Alonso bude pravdepodobne kryť španielskeho reprezentanta, ale akékoľvek neúspechy, ktoré 32-ročný hráč potenciálne utrpí, spôsobia Xavimu obrovské bolesti hlavy.