Zúrivý Xavi pokarhal FC Barcelona v polčase, ale jeho dve „revolúcie“ proti Galatasaray nefungovali

Trojité striedanie Xaviho Hernandeza počas polčasu počas domácej remízy FC Barcelona 0:0 s Galatasarayom ​​v poslednom zápase Európskej ligy 16 bolo indikátorom toho, že na Camo Nou nie je všetko v poriadku.

FC Barcelona mala na začiatku svoje šance, ktoré nedokázala využiť s Ferranom Torresom, ktorý bol opäť mimoriadne zbytočný. Potom však ubrali nohu z plynu a stratili intenzitu potrebnú na to, aby prekonali ťažkého nepriateľa, ktorý bol šťastný, že môže hrať o remízu a odvezú si čistý štít späť domov do Turecka, kde ich Barca teraz bude musieť poraziť v nepriateľskom prostredí, aby postúpila. štvrťfinále.

Podľa El chiringuitoXavi bol počas prestávky na svojich zverencov nahnevaný a vypočul ich, pričom ich obvinil z nedostatku koncentrácie a ambícií, vďaka ktorým si v posledných týždňoch užívali svoj najlepší moment v sezóne.

Tréner sa pokúsil urobiť celkovo dve „revolúcie“, ktoré však nemali žiadny vplyv. Najprv to bolo jeho pohrávanie sa so zostavou, čo sa niektorým mohlo zdať zbytočné vzhľadom na to, že Katalánci odchádzali zo štvorzápasovej víťaznej série, ktorá smerovala do tejto.

Sergino Dest, Eric Garcia, Nico Gonzalez, Adama Traore, Memphis Depay a Ferran Torres bolo šesť nových mien v základnej jedenástke, ktoré sa cez víkend neobjavili v zápase proti Elche v La Lige.

Spoločne a individuálne však mali malý vplyv na Nica, ktorý bol príliš pomalý na loptu, v polčase zaháčkoval pred Depayom, Ferranom a Adamom, ktorí ho neskôr nasledovali na lavičku.

Xaviho drastické trojité striedanie, keď nastúpil Gerard Pique, Sergio Busquets a Ousmane Dembele, prinieslo do hry Barcy trochu viac plynulosti. Stále sa však nezdalo, že by boli blízko ku gólu, čo prinútilo taktika predstaviť Pierre-Emericka Aubameyanga za Memphis a Luuka de Jonga na úkor Adama.

Barca na plný úväzok prekonala nechcený rekord tým, že prvýkrát za 93 dní prekonala bezgólové skóre a teraz musí budúci štvrtok nájsť zadnú časť siete, pokiaľ si nechce udržať čisté konto a potom zamieriť k penaltovému rozstrelu pred búrlivým davom Istanbul.