Golfista Scottie Scheffler vyhral prvý Masters a Woods skončil 47

Scottie Scheffler – golfista číslo 1 na svete – predĺžil svoju dominanciu víťazstvom na 86. ročníku nedeľňajšieho turnaja Masters, keď prekonal druhého Roryho McIlroya, keď skončil v turnaji 10 pod par a získal svoje prvé víťazstvo na veľkom šampionáte. zatiaľ čo päťnásobný víťaz Tiger Woods sa pri svojom čiastočnom návrate k športu veľmi trápil.

základné fakty

Scheffler sa stal desiatym najmladším víťazom prestížneho turnaja a svoju prvú zelenú bundu získal vo veku 25 rokov a desať mesiacov, o štyri roky starší ako Tiger Woods, keď vo veku 21 rokov v roku 1997 vyhral svoj prvý turnaj Masters – najmladší, aký kedy dokázal. to.

Napriek neskorému nárastu McIlroya v nedeľu, keď skončil 14 pod par, zelená bunda mu opäť unikla a pri svojom 32. vystúpení na turnaji nedosiahol víťazstvo v Masters, hoci nedeľné druhé miesto bolo pre XNUMX-ročného hráča najlepšie v kariére. starý, ktorý si pripísal víťazstvo aspoň raz na každom druhom veľkom golfovom turnaji.

Collin Morikawa, minuloročný víťaz, skončil piaty so štyrmi pod par.

Woods, 46, skončil v nedeľu na turnaji na 47. mieste, čo bolo jedno z najhorších umiestnení v jeho kariére, ale zaviazal sa, že bude opäť hrať na British Open v júli.

Veľké číslo

2.7 milióna dolárov. To je peňažná odmena, ktorú si Scheffler odnesie z národného golfového klubu Augusta, najväčší podiel z 15 miliónov dolárov z Masters.

Kľúčové pozadie

Po havárii jedného auta vo februári 2021 mal vážne zranenia nôh, Woods povedal, že bude súťažiť na turnajoch na čiastočný úväzok. Tohtotýždňový Masters zaznamenal jeho prvé súťažné vystúpenie od Masters 2020 pred rokom a pol.

Na čo sa zamerať

PGA Championship, ďalší veľký golfový turnaj, sa začne 19. mája v Southern Hills Country Club v Tulse v Oklahome. Nasledovať bude US Open, ktorý odpáli 16. júna z Country Clubu v Brookline v štáte Massachusetts. Po nedeľňajšom Masters Woods Hovoril som Sky Sports si nebol istý, či bude hrať na niektorom z nadchádzajúcich majorov, ale potvrdil, že bude hrať na British Open v júli: „Je to moje obľúbené golfové ihrisko na svete,“ povedal Woods o ihrisku Old Course v St. Andrews. kde sa bude konať British Open, "takže tam budem, ale nič medzi tým neviem."