Ako Xavi odmenil hráčov FC Barcelona za víťazstvo vo svojej špeciálnej výzve cez víťazstvo vo Valencii

Xavi Hernandez odmenil svojich hráčov FC Barcelona po tom, čo vyhrali výzvu, ktorú im tréner určil pred nedeľňajšou výhrou nad Valenciou 1:0.

Blaugrana bojovali pred davom 89,000 XNUMX divákov na Camp Nou, zatiaľ čo Xavi to tiež sledoval z tribúny kvôli suspendácii.

Zdalo sa, že ich čaká jasné slnečné zimné popoludnie, keď ich Raphinha v 15. minúte dostal do vedenia, keď zakončil geniálnu loptu Sergia Busquetsa do šestnástky strelou hlavou.

Katalánci sa však opäť snažili premárniť svoje šance a neskôr Xavi kritizoval ich za to, že nevedia, ako zabiť hry.

Na začiatku druhého polčasu bol Ronald Araujo vylúčený, pretože bol posledným mužom, ktorý zostrelil Huga Dura. To spôsobilo napätých zostávajúcich 35 minút, keď Barca musela hrať zadnou nohou v druhom zápase po ich majstrovskej triede v obrane proti Realu Madrid na Bernabeu v prvom štvrtkovom semifinálovom zápase Copa del Rey.

Aj tam Barca vyhrala rovnakým skóre, 1:0, a hoci mal svoje výčitky so štýlom hry prejaveným v oboch prípadoch, Xavi pochválil silu svojho tímu v súboji v La Lige, ktorý im zabezpečil 10-bodový náskok. v hornej časti tabuľky sa znížilo na deväť, keď Madrid remizoval s Betisom.

Xavi tiež dodrží svoje slovo a odmení svojich hráčov po tom, čo vyhrali výzvu, ktorú im dal, keď porazil Valenciu.

As AS odhaľuje v pondelok si Xavi urobil utorok a stredu prázdniny, čo znamená, že budú mať celkovo 72 hodín voľna od skončenia tréningu dnes popoludní a keď sa budú musieť opäť hlásiť do služby vo štvrtok.

Xavi a jeho zverenci považovali zápas vo Valencii za „finále“, pričom výsledok madridského zápasu v Benito Villamarin v Seville spôsobil rozruch v hráčskej skupine Whatsapp, ktorá bola bombardovaná oslavnými emoji a memy.

Deväťbodový náskok je najväčší, akým sa Barca v tomto období pýšila pred svojimi zatrpknutými súpermi, a ak by vyhrala proti Athletic Clubu a potom porazila Los Blancos v El Clasicu na Camp Nou 19. marca, deficit by mohol byť až 12, čo v skutočnosti znamená. odovzdal Barce svoju prvú španielsku korunu v najvyššej kategórii od roku 2019.

Xavi tu opäť ukázal skvelé manažérske schopnosti pri odmeňovaní svojich hráčov, ale aj dodržaní svojho sľubu napriek tomu, že nie je všetko ružové.