Joey Logano prijíma rolu veterána v bitke o šampionát

Joey Logano má len 32 rokov, ale je veteránom štyroch jazdcov, ktorí budú túto nedeľu súťažiť o titul Nascar Cup Series na Phoenix Raceway.

Logano má za sebou 14. sezónu na plný úväzok v premiérovej divízii Nascar a jeho cieľom je získať svoj druhý majstrovský titul. Nielenže je presvedčený o schopnosti svojho tímu Penske vyhrať v nedeľu, ale uvedomuje si, že má výhodu nad šampiónom z roku 2020 Chasom Elliottom, Christopherom Bellom a Rossom Chastainom.

"Myslím si, že vyhráme," povedal Logano, ktorý si svoje miesto v Championship 4 upevnil víťazstvom na Las Vegas Motor Speedway 16. októbra. "Neoslavujeme skutočnosť, že sme v Championship 4. Chceme oslavovať, keď sme šampióni."

Logano je jediným jazdcom v šampionáte 4, ktorý si pred víkendovými pretekmi na Martinsville Speedway udržal svoje miesto pre Phoenix. Jeho traja konkurenti nevedeli, či budú bojovať o majstrovskú trofej, kým v nedeľu večer nezamávala šachovnicová vlajka.

Výhodou je Logano. vysvetlil.

"Hneď, v pondelok po Vegas, sme dali dohromady plán, ako vyhráme (vo Phoenixe)," povedal Logano. "O akých veciach sa musíme porozprávať počas nasledujúcich dva a pol týždňa, aby sme zrealizovali plán, ktorý sme zostavili, ako vylepšiť naše auto a zabezpečiť, aby bol tím pripravený."

Len 16 jazdcov vyhralo dva alebo viac šampionátov série Nascar Cup, pričom posledným sa to podarilo Kyleovi Buschovi v roku 2019, ktorý je momentálne jediným jazdcom v poli s viacerými titulmi. Logano vyhral svoj majstrovský titul v roku 2018, ale verí, že tentoraz urobí rozdiel v jeho 506 štartoch v kariére.

Traja jazdci, ktorí súťažia proti Loganu o šampionát, majú rovnaké množstvo skúseností ako on. Elliott má za sebou sedem celých sezón, Chastain štyri a Bell tri.

Len pred ôsmimi rokmi bol Logano mladou, neskúsenou tvárou v majstrovskom boji. Vstupoval do svojho prvého šampionátu 4 po rokoch, keď sa o ňom hovorilo ako o jednej z najlepších vyhliadok v histórii tohto športu. Dokonca si vyslúžil prezývku „Sliced ​​Bread“ od člena Siene slávy Nascar Marka Martina, pretože bol to najlepšie, čo kedy kto videl vo vývojových divíziách.

Loganovi trvalo niekoľko sezón a prestup z Joe Gibbs Racing do tímu Penske, aby si upevnil svoj status prvého pretekára. Od nástupu do Penske v roku 2013 má Logano na konte 28 víťazstiev vrátane 2015 Daytona 500. V roku 2015 vyhral šesť pretekov, ktoré sú najvyššie v kariére.

"Je pekné byť tu tak dlho, ako som tu bol," povedal Logano. „Tieto skúsenosti môžem využiť vo svoj prospech. Stále mám 32 rokov. Je to pekné miesto a je to jedinečné miesto. Neexistuje žiadny iný pretekár, ktorý má toľko kôl ako ja a je pomerne mladý. Tento víkend to môžeme využiť v náš prospech.“

Tento rok má Logano na svojom konte tri víťazstvá (Darlington, Gateway a Vegas) a 16 najlepších 10. Bol to len priemerný rok pre šampióna z roku 2018, ktorý mal v tej sezóne priemerný výsledok 10.7.

Keď sa Logano pripravuje na posledné preteky roka, používa dokumenty Nascar od USA Network Preteky o šampionát aby sa dozvedel o svojich rovesníkoch.

"Je to zaujímavé aj pre mňa ako súťažiaceho, sedieť a sledovať to," povedal Logano. „Vidím, ako sa moji konkurenti pripravujú na preteky a aký je ich týždenný život. Bolo zaujímavé to vidieť.

„Neviem, či je niečo, čo proti nim použijem, ale je zaujímavé vidieť, aké rozdielne sú naše životy. Naše práce sú rovnaké, ale naše životy nemôžu byť rozdielnejšie.“

A aby toho nebolo málo, Logano si je tak istý svojimi nádejami na titul, že už teraz rozmýšľa, ako by mohol žúrovať ešte tvrdšie ako po svojom prvom šampionáte.

Logano povedal: "Dúfajme, že druhýkrát to bude rovnako dobré."

Nascarove majstrovské preteky vo Phoenixe sa začínajú v nedeľu 6. novembra o 3:XNUMX ET. na NBC.