Jordi Alba popiera posielanie správy Xavimu, ktorý sleduje majstrovskú triedu Sevilly pre FC Barcelona

Ľavý obranca FC Barcelona Jordi Alba poprel, že by poslal odkaz svojmu manažérovi Xavimu Hernandezovi po majstrovskom zápase proti Seville v nedeľu večer.

Po tom, čo Sergio Busquets predčasne odišiel zo zápasu pre zranenie, si prebral kapitánsku pásku a Alba bol senzačný pri výhre 3:0 na Camp Nou to posunulo Barcu osembodový náskok pred Realom Madrid na čele tabuľky La Ligy.

Neustála hrozba nekonečnými nebezpečnými center do šestnástky, 33-ročný hráč zaslúžene otvoril skóre proti Andalúzanom a následne zabezpečil asistenciu pre Raphinha do tretiny Barcy.

V rozhovore po zápase však Alba poprel, že by jeho displej bol odkazom Xavimu, ktorý ho nedávno prepustil v prospech produktu La Masia Alejandra Baldeho.

"Nie som z tých, ktorí posielajú správy," Alba zdôraznila. „Keď hrám, využívam minúty a keď nie, venujem sa povzbudzovaniu a pomoci mladým ľuďom, aby vedeli, čo to je hrať za tento klub,“ dodal v možnom prikývnutí. ako Balde.

Balde nahradil Albu v závere akcie. Alba, ktorá sa dočkala ovácií od takmer 80,000 XNUMX divákov, sa postarala o to, aby tínedžera povzbudivo objal.

Pokiaľ ide o samotný zápas, Alba povedal, že v prvom polčase bolo „ťažké nájsť priestory“ kvôli defenzívnemu prístupu Sevilly.

"V druhom sme však lepšie pochopili hru a prišli aj góly," vysvetlil.

S Barcou v kurze na rekordných 100 bodov Alba a čo by bola šiesta Albova koruna v La Lige od vstupu pred 11 rokmi, Alba si nemohol nevšimnúť priepasť medzi jeho tímom a Madridom, napriek tomu, že je pred ním ešte veľa zápasov.

"Máme za sebou veľmi dobrú sezónu - hráme dobre, dobre tlačíme a donútime našich súperov, aby nám nedávali šance," poznamenal.

"Medzi Barcou a Madridom je osem bodov] a hoci v lige zostáva ešte veľa, je to veľmi dobrá vzdialenosť."

Pod vedením Alby ako kapitána sa ďalší zápas Barcy odohrá na ceste vo Villarreale v nedeľu po hráčoch boli odmenení s pár dňami voľna od Xaviho.