Josh Green má v kariére vysoké skóre a ukazuje ďalšie zlepšenie s Mavericks

Nebolo to na ružiach ustlané, ale Josh Green sa začína otáčať a zapôsobiť. Po dvoch sezónach strávených v NBA, uviaznutých na lavičke a pokúšaní sa zorientovať, konečne dostáva šancu dokázať, že je.

Namiesto toho, aby vyzeralo stratené na podlahe, krídlo tretieho ročníka začína dávať dohromady produktívne záblesky, ktoré ospravedlňujú jeho výber číslo 18 v drafte NBA 2020 a Dallase. využiť opciu na štvrtý rok. Aj keď je po okrajoch stále trochu hrdzavý, vyzerá to, že sa vyvíja ako hráč s rozvíjajúcimi sa schopnosťami a sebadôverou.

V najnovšom zápase Dallasu, pri prehre 98:97 s nedostatočným Denverom Nuggets, odohral Green jeden z najlepších zápasov svojej kariéry. Nazbieral v kariére maximum 23 bodov, pričom urobil osem z deviatich pokusov o gól z poľa. Prekonalo tak jeho doterajšie maximum 18 bodov z minulej sezóny.

"Myslím si, že som v tom zostal konzistentný a bral otvorené strely," povedal Green o tom, ako sa cítil pri strieľaní lopty. „Posledné štyri zápasy som nestrieľal najlepšie, ale v každom zápase som strieľal jedno opakovanie. [Je to] jedna z vecí, kde áno, sú to slečny, ale bol som spokojný s tým, ako vyzerali. Takže pre mňa je to ako vyjsť von a pokračovať v ich strieľaní.“

Green má pravdu o svojom nedávnom streleckom prepade. Pred tým, ako v nedeľu večer prepukol v bodovanie, strelil celkovo len 33.3 % a 12.5 % na 3 body v porovnaní s predchádzajúcimi piatimi zápasmi. Za sezónu má však priemer 6.7 bodu pri 63.6 % celkovej streľby a 53.1 % z hĺbky.

To, či si dokáže udržať svoje horúce strelecké čísla, s občasným čkaním, závisí od príležitostí, ktoré dostane, a od sebavedomia, ktoré má pri strele loptičky. Aj keď lopta neletí, hľadá iné spôsoby, ako pozitívne ovplyvniť hru.

Jednou z najzjavnejších schopností, ktoré Green prináša, je jeho rýchlosť a atletika. Pri správnom riadení to môže byť plus v ofenzíve a rušivá prítomnosť v obrane. V tejto sezóne zatiaľ našiel zdravú rovnováhu oboch.

Zo všetkých päťčlenných zostav Mavericks, ktoré spolu odohrali aspoň 19 minút, sa Green objaví v troch. Čisté hodnotenia týchto zostáv sú plus-7.5, plus-33.2 a plus-47.1 podľa NBA.com. Keď je na parkete s Lukom Doncicom, Mavericks sú plus-23.1. Dallas má čistý rating plus-18.9, keď je Green spárovaný s Christianom Woodom.

Napriek svojmu pokroku si Green stále zarába na svoje príležitosti. Vo väčšine zápasov v tejto sezóne odohral 19 alebo menej minút. Len päťkrát odohral viac ako 20 minút, vrátane nedele, keď odohral 30 minút.

Green by mal vidieť, že jeho hrací čas sa zvýši, ak bude môcť pokračovať v napredovaní a pokračovať v rozvoji ako hráč NBA. Berúc do úvahy prácu, ktorú vynaložil, aby sa dostal do tohto bodu; je povzbudzujúce vidieť, ako z mladého hráča vyrastá solídny prispievateľ pre Mavericks.