Justin Holiday Signing poskytuje iskru pre Dallas Mavericks

Najnovší člen Dallas Mavericks debutoval vo štvrtok večer. Justin Holiday, ktorý sa k Mavericks pripojil 15. februára po tom, čo ho Houston Rockets vzdali, zišiel z lavičky v prvom zápase Dallasu po prestávke All-Star NBA a okamžite dal pocítiť svoju prítomnosť.

Vo výhre Mavericks 142:116 nad San Antonio Spurs mal Holiday 15 bodov, keď porazil päť trojbodových hráčov, k tomu pridal dva doskoky a dve zisky za 21 minút. Jeho bodový výbuch vyrovnal zápas s najvyšším skóre v prvom zápase sezóny s novým tímom.

"Len sme sa ho opýtali, ako sa mu páčia jeho strely," vtipkoval hlavný tréner Mavericks Jason Kidd po piatkovom tréningu tímu. „Získať ho je niečo, čo nám dáva hĺbku, aby sme ho mohli hrať na rôznych miestach. Takže uvidíme. Neočakávame, že bude opäť hrať päť na šesť, ale dáva nám ďalšiu hrozbu a hĺbku na pozícii krídla.“

Dallas potreboval hráča ako Holiday, ktorý je vysoký 6 stôp a je 6-ročným veteránom, po výmene za Kyrieho Irvinga pred termínom výmeny NBA začiatkom februára. V rámci tejto dohody poslali Mavericks svojho najlepšieho krídelného hráča, Doriana Finney-Smitha, do Brooklyn Nets spolu so Spencerom Dinwiddiem a viacerými draftovými voľbami výmenou za Irvinga a útočníka Markieffa Morrisa.

Holiday (33) podpísal zmluvu na zvyšok sezóny s Mavericks, vďaka čomu získal garantovaných 819,832 XNUMX dolárov. Ak Holiday dôsledne kopíruje svoju produkciu zo svojho debutu, jeho zmluva sa rýchlo stane najlepšou hodnotou na zozname.

Mavericks sú momentálne na šiestom mieste v tabuľke Západnej konferencie s náskokom jedného a pol zápasu pred siedmym New Orleans Pelicans. Vzhľadom na úzky priestor na Západe by sa Holidayov prírastok mohol ukázať ako plodný pre Dallas v rámci základnej časti základnej časti, ak dokáže zraziť strely a bude pravidelným prispievateľom k striedaniu.