Juventus porazil Bolognu, ale budúci týždeň bude návšteva AC Miláno veľká

Tlak okolo Juventusu narastal počas reprezentačnej prestávky a nedeľná návšteva Bologne v Turíne bola prvýkrát, čo mali Bianconeri šancu skutočne reagovať na kritiku a mrzutosť, ktorá sa na nich valila za posledné dva týždne.

Predtým, ako sa domáci futbal pozastavil na poslednú prestávku, muži Maxa Allegriho prehrali s novými chlapcami zo Serie A Monza, výsledkom čoho boli médiá a ich vlastní priaznivci. tento predchádzajúci stĺpec vysvetlené.

To znamenalo, že v úvodných siedmich kolách ligovej súťaže vyhrali iba dvakrát, zatiaľ čo strana prehrala obe svoje UEFA.EFA
Zápasy Ligy majstrov po prvý raz v histórii klubu.

Aby toho nebolo málo, ultra skupiny Juve boli pobúrené konaním Leonarda Bonucciho v Monze, pričom kapitán klubu prinútil svojich spoluhráčov, aby prešli do vonkajšej časti a „ospravedlnili sa“ za svoj výkon.

„Bonucci nikdy nebol lídrom a nikdy nebude: ani v Trevise, ani v Pise, ani v Bari, ani v Miláne a určite nie v Juventuse,“ čítalo vyhlásenie skupín Ultra (h/t futbal Taliansko).

„Berať profesionálnych hráčov ako obetných baránkov, aby zízali na Curvu a zároveň dostávali posmešky a urážky, čo dáva legitimitu protestom len mesiac pred sezónou, je jednoducho ABSURDNÉ. Jediným výsledkom môže byť vytvorenie slabého tímu, ktorý je zaťažený negativitou a komplexom obetí.

„To je presný opak toho, čo je v tomto športe potrebné. Poškodzujete svojich spoluhráčov a tím viac ako ktorýkoľvek nekompetentný tréner alebo riaditeľ."

Keď vezmeme do úvahy všetky tieto faktory, nebolo prekvapením, že na štadióne Juventusu bolo v nedeľu vidieť obrovské množstvo prázdnych miest, pričom oficiálna návštevnosť bola iba 34,662 41,507 divákov na mieste, ktoré má kapacitu XNUMX XNUMX.

Hneď od výkopu proti Bologni však bolo jasné, že tím je odhodlaný veci na ihrisku zlepšiť, hrať s pozitivitou a odhodlaním, ktoré v predchádzajúcich zápasoch citeľne chýbalo.

Živý prvý polčas bol prerušený rýchlym protiútokom v 24. minúte, kedy Dušan Vlahović zariadil prvý gól Juventusu krajana Filipa Kostića a prestrelil Bianconeri do vedenia 1:0.

Trvalo len 15 minút druhého polčasu, kým Juve zdvojnásobilo túto výhodu, tentoraz skvelá práca od Kostića, Manuela Locatelliho a Westona McKennieho dala Vlahovićovi príležitosť ísť domov.

Arkadiusz Milik zvýšil na 3:0 len o pár minút neskôr, no Bianconeri sa stále hrnuli dopredu, pričom sa nechceli v žiadnom momente uspokojiť s výsledkom. To bol veľký posun v mentalite, ktorý ukázali, odkedy sa Allegri pred viac ako 18 mesiacmi vrátil, a ukázal, čoho je tento tím schopný, keď hrá so zámerom a intenzitou.

Tieto atribúty v tomto tíme tak dlho chýbajú a vidieť ich tak pevne pod kontrolou – dokonca aj s kľúčovými hráčmi ako Paul Pogba, Federico Chiesa a Ángel Di María, ktorí chýbajú kvôli zraneniam – je dobrým znamením do budúcnosti.

Samozrejme, treba mať na pamäti, že to bola iba Bologna, tím sediaci jeden bod nad pásmom zostupu a ktorý bol pred touto najnovšou porážkou už nejaký čas žalostne chudobný.

Po tom, čo Juve pred prehrou s Monzou remizovali Salernitana a Sampdoria, zúfalo potrebovali pozitívny výsledok a šéf Max Allegri sa rozhodne nenechal uniesť.

"Nevyhrali sme mesiac, takže bolo dobré mať jasné a suverénne víťazstvo," povedal pre DAZN tréner krátko po záverečnom hvizde. "Teraz sa musíme držať nízko, pamätajte, že sme stále cesta späť a predovšetkým musíme dostať našu Ligu majstrov späť na správnu cestu."

Zápas proti Maccabi Haifa v strede týždňa im to umožní a po prehre s PSG a Benficou to treba vnímať ako zápas, ktorý musíte vyhrať. Potom príde ďalšia sobotňajšia oveľa ťažšia skúška, Juve cestuje na San Siro, kde sa stretne s šampiónom Serie A AC Miláno.

Toto je zápas, ktorý ukáže, či Juventus, ktorý sme videli v nedeľu, bol skutočným a hmatateľným zlepšením, alebo či to bol jednoducho tím s vynikajúcimi hráčmi, ktorý poslal súpera, ktorý je vážne podpriemerný.

Starú dámu čaká veľký týždeň, je čas zistiť, či je pripravená na svoju blízkosť.