Kansas City Chiefs Voľná ​​agentka JuJu Smith-Schuster nastúpila v Super Bowle LVII

JuJu Smith-Schuster vsadil na seba.

"Je to šialené," povedal, "prísť sem a hrať na ročný kontrakt naháňať Super Bowl."

Keďže Smith-Schuster bol na konci roka voľným hráčom, niektorí špekulovali, že široký prijímač Kansas City Chiefs možno poškodil jeho zámer získať dlhodobejšiu zmluvu v budúcnosti.

Keď Smith-Schuster zamieril do Super Bowlu LVII, nezaznamenal viac ako 35 yardov v piatich zápasoch po sebe.

Ale pri víťazstve Chiefs 38:35 v Super Bowle sa presadil, keď ho jeho tím najviac potreboval.

Chiefs zaostávali po polčase o 10 bodov, dominovali v čase držania lopty a nepremenili ani tretinu.

Ešte horšie: Do polčasu zostávalo 1:44, rozohrávač Patrick Mahomes si opäť poranil pravý členok, ktorý mal potrebné ošetrenie vedúce k hre.

Táto hra začala od začiatku odsúdená na zánik zlým úderom Creeda Humphreyho, a keď sa Mahomes pokúsil predstierať obrancu nadhozom, obranca TJ Edwards ho nešikovne riešil, čím si znova zhoršil členok, ktorý si pôvodne poranil v divíznom play-off.

Ale v kľúčových momentoch na konci tretej štvrtiny a na začiatku štvrtej Super Bowlu mal Smith-Schuster štyri chyty v siedmich hrách na 8, 14, 13 a 3 yardy. Tri boli úlovky ako prvé.

Jeho posledné prijatie prinieslo Chiefs na tri-yardovú čiaru Philadelphia Eagles na skórovanie, ktoré by Kansas City zabezpečilo prvé vedenie v zápase.

Celkovo mal Smith-Schuster v tíme sedem úlovkov a iba Travis Kelce mal viac ako svojich 53 yardov.

Ale bol to posledný cieľ Smitha-Schustera, ktorý bol možno najpamätnejší kvôli jeho kontroverzii.

V zápase 3. a 8. z Philadelphie 15 s zostávajúcim 1:54, funkcionári zavolal rohový obranca James Bradberry na trest za držanie na neúplnom preukaze.

Zatiaľ čo hovor bol zosmiešňovaný, Smith-Schuster bol neústupný, že ho zadržali.

"Ach áno, 100%," povedal Smith-Schuster, "hovor bude zavolaný."

Táto penalta umožnila Chiefs vyčerpať hodiny skôr, než Harrison Butker, ktorý tiež kopol víťaznú bránku z poľa v zápase AFC Championship Game, odkopol 27-yardový kôš z poľa so zostávajúcimi ôsmimi sekundami.

Bol to vhodný koniec sezóny NFL plnej rozhodovacích problémov, najmä počas víťazstva Chiefs' AFC Championship Game proti Cincinnati Bengals, v ktorom Butker strelil aj víťaznú bránku z poľa.

Smith-Schuster odišiel na začiatku zápasu so zranením, ale štyri až päť hodín liečby denne mu umožnilo výrazne prispieť k Super Bowl LVII.

"Po zápase, majstrovstvách AFC," povedal, "nemohol som chodiť."

Ľudí znepokojuje jeho história zranení. V roku 2019 vynechal štyri zápasy so zraneniami hlavy a kolena a všetky okrem piatich v roku 2021 pre zranenie ramena.

Vynechal zápas v 11. týždni po tom, čo utrpel otras mozgu, ktorý utrpel proti Jacksonville Jaguars.

Smith-Schuster však viedol všetkých Chiefs wide receiver so 78 chytmi na 933 yardov.

Keďže sú široký prijímač Mecole Hardman a Justin Watson aj ako voľní hráči, musia Chiefs urobiť nejaké rozhodnutia.

Začiatkom novembra to dal Smith-Schuster vedieť chce pokračovať v hre s Chiefs.

„Úprimne povedané, rád by som tu zostal,“ povedal. "Tento útok je neuveriteľný. Trénerský personál je neuveriteľný. Ak by to bolo na mne, samozrejme, prečo nie? (I) môžem hrať s jedným z najlepších rozohrávačov v hre."

Ale vzhľadom na to, že platy širokých prijímačov raketovo rastú, vrátane rekordných dohôd medzi Tyreekom Hillom a Davantem Adamsom minulý rok, by si človek myslel, že Smith-Schuster by mohol na voľnom trhu získať aspoň 15 miliónov dolárov.

Courtland Sutton z Denver Broncos je na 26. miesteth v AAV (priemerná ročná hodnota) s 15.2 miliónmi dolárov a široký prijímač Los Angeles Rams Allen Robinson je na 25. miesteth v AAV s 15.5 miliónmi dolárov.

Smith-Schuster by mal zarobiť viac ako jeho tímový kolega Marquez Valdes-Scantling, ktorý je na 35. mieste s AAV 10 miliónov dolárov po tom, čo v minulej sezóne podpísal trojročnú zmluvu na 30 miliónov dolárov.

Valdes-Scantling, ktorý nemal v Super Bowle žiadne úlovky, mal tento rok menej recepcií, yardov a touchdownov (42, 687 a dva) ako Smith-Schuster a nové zmluvy sa zvyčajne stávajú lukratívnejšie každú sezónu.

Smith-Schuster si zaslúži uznanie za to, že pomohol Chiefs vrátiť sa v ďalšom Super Bowle.

Proti San Francisco 49ers v Super Bowl LIV prehrávali Chiefs vo štvrtej štvrtine 20-10 a vyhrali 31-20.

"Chlapci vždy veria," povedal hlavný tréner Chiefs Andy Reid.

S dvoma výhrami v Super Bowle za posledné štyri roky by Chiefs mohli mať dynastiu.

Mahomes má len 27 rokov a Chiefs vyhrali napriek tomu, že sa spoliehali na nováčikov, vrátane štyroch defenzívnych obrancov, ktorí hrajú hlavnú úlohu v druhom kole. V skutočnosti, podľa Zebra Technologies, 24.3% defenzívnych snapov Chiefs odohrali nováčikovia, čo sa v tejto sezóne NFL umiestnilo na treťom mieste.

Budúcnosť Chiefs je jasná a Smith-Schuster sa rozhodol byť jej súčasťou.