Kyrie Irving sa vracia, pomáha Brooklyn Nets prelomiť sériu 3 prehier a hovorí, že cieľom je bojovať o titul v NBA

Keď sa to skončilo a Kyrie Irving zaznamenal 22 bodov vo svojom prvom zápase NBA od vlaňajšieho júna, vyzliekol si biely dres s číslom 11 Brooklyn Nets, podišiel k svojmu otcovi Drederickovi, ktorý sedel pri dvore, a podal mu dres, keď sa obaja objali. .

„Človeče, toto mi chýbalo. Je to jedenásty rok pre číslo 11, zlatko, takže je to pre mňa špeciálny rok,“ povedal Irving Michaelovi Gradymu z YES Network po tom, čo za 11 minút zaznamenal 22 bodov, 4 doskoky a 3 asistencie, čím pomohol Nets zvládnuť 32 zápasy. sériu prehier a prekonali 3-bodové manko víťazstvom 19:129 v Indianapolise.

"Táto situácia nie je ideálna, ale budeme sa s ňou ďalej potýkať."

Situáciu, samozrejme, spôsobilo Irvingovo odmietnutie očkovania proti Covid-19, čo znamená, že môže hrať iba cestné hry mimo New Yorku a Toronta. Sedemnásobný All-Star má nárok na odohranie 22 zo zostávajúcich 46 zápasov Brooklynu, pričom ďalší bude v pondelok v Portlande.

Nets sú teraz na ceste 24-12 a 14-3. Irving povedal, že cieľom zostáva bojovať o titul v NBA. Brooklyn bol favoritom na zisk titulu po celý rok a Irvingove rôzne zmeny statusu sotva pohli ihlou v ich kurzoch na šampionát – aj keď nie je jasné, koľko ho budú mať v posezónnej sezóne.

"Och, bolo to úžasné," povedal Irving. "Je to len dôvera celej organizácie, od vedenia cez trénerov až po mojich spoluhráčov, všetci len držíme kurz."

„Na konci sezóny máme cieľ, ktorý chceme dosiahnuť, a chceme byť jedným z tímov, ktoré budú hrať o majstrovskú trofej a vieme, čo to znamená. Táto situácia nie je ideálna, v ktorej sa nachádzame, ale prebojujeme sa cez ňu a urobíme všetko pre to, aby sme zostali spolu.“

Vo svojom prvom zápase od 4. zápasu semifinále Východnej konferencie NBA v minulej sezóne, keď mal 11 bodov a dve asistencie len za 17 minút hry pre zranenie členka, Irving začal pomaly – rovnako ako Brooklyn. Irving minul svoj prvý skok vo výskoku v hre, ktorú pripravil hlavný tréner Steve Nash.

"Bol to darček na privítanie," povedal Nash o navrhovanej hre.

Lance Stephenson z Brooklynu nazbieral 20 bodov v prvej štvrtine na ceste k tomu, aby Pacers viedol po polčase 73:60. Muž známy ako „Born Ready“ skončil s 30 bodmi, piatimi asistenciami a tromi doskokmi pri svojom návrate do Indiany na svoje tretie pôsobenie v tíme.

Ale vďaka Irvingovi, 39 bodom Kevina Duranta, ôsmim doskokom a siedmim asistenciám a 18 bodom, šiestim asistenciám a piatim doskokom Jamesa Hardena, Nets zabrali v druhom polčase a vyhrali. Irvingov 3-bod na konci tretieho štvrťroka znížil deficit na 101-94. Nets prekonali Pacers 13-3 v posledných troch minútach tretiny.

Vo štvrtom mal Irving krásny záver v premávke a zvýšil Nets o 120:113. V druhom polčase strelil 14 z 22 gólov.

"Vyzerá ako on," povedal Nash. "Nie je veľkým prekvapením, keď ho sledujem v tréningu." Je taký nadaný a bolo vidieť, že tam bol rytmus. Ale stále je to adaptácia. Musíme mu tu dať nejaký priestor, keď sa vráti späť do hry."

Durant povedal: „Basketbalová hra je šťastná, že ho máme späť. Oveľa skomplikoval hru Pacers, dáva nám iný útok najmä v štvrtej štvrtine. A na tomto musíme pokračovať."

Irving teraz odohrá ďalšie dva zápasy tímu a potom sa vráti do Portlandu. Nash bude musieť žonglovať so zostavami a rotáciami s jedným nastavením pre domáce zápasy a druhým pre cestné záležitosti.

"Bude to chvíľu trvať, pretože si musíme zvyknúť, že je ním na cestách a nie doma a podobne," povedal Harden. "Ale celý rok sme boli odolnou skupinou a nakoniec na to prídeme."

"Sme skupina vedená veteránmi a vieme, že by sme si mohli navzájom pomôcť o niečo viac bez ohľadu na to, kto je v zostave," povedal Irving. „Máme chlapcov, ktorí chcú hrať túto hru na veľmi vysokej úrovni, hrať skvelý basketbal a nechať to všetko vonku.

„Sleduje nás toľko ľudí, toľko ľudí o nás zároveň pochybuje, takže šance sú proti nám, ale my tu chceme vyjsť a vtlačiť našu pečať do každého jedného zápasu, ktorý hráme, a ak to dokážeme, cítime, že máme dobrú šancu dosiahnuť dobrý výsledok."