Messi vyhral prvý titul majstra sveta, keď Argentína porazila Francúzsko v penaltových kopoch

Lionel Messi priviedol Argentínu k titulu Majstrovstvá sveta v napínavom zápase proti Francúzsku, ktorý sa po remíze 3:3 po hetriku gólov Francúza Kyliana Mbappého, ktorý nestačil na boj argentínskej legendy o trofej, skončil pokutovými kopmi. .

základné fakty

Napínavý zápas, v ktorom Argentína dominovala nad Francúzskom prvú hodinu s náskokom 2:0, sa v 80. minúte stal drásavým začiatkom, keď Francúz Kylian Mbappé strelil dva góly pod dve minúty.

Remízou 2:2 sa skončil riadny hrací čas a zápas sa tak posunul do predĺženia, počas ktorého Messi strelil svoj druhý gól a zabezpečil tak svojmu tímu vedenie nad Francúzskom 3:2.

Mbappé však nemal byť prekonaný: ďalšia veľká vec tohto športu strelila tretí gól – stal sa prvým hráčom, ktorý kedy strelil hetrik vo finále majstrovstiev sveta – a opäť vyrovnal na 3:3 a poslal ho na pokutové kopy. , v ktorej Francúzsko minulo dva pokusy, čím získala Argentína titul.

Messi, najväčšia legenda tohto športu a jeden z jeho najuznávanejších hráčov, ešte pred zápasom nezískal titul majstra sveta, keď oslávil 35. narodeniny a priblížil sa typickému dôchodkovému veku pre profesionálnych hráčov.

Kľúčové pozadie

Messi – všeobecne považovaný za najväčšieho zo svojej generácie – čelil francúzskemu útoku, ktorý viedol 23-ročný Kylian Mbappé, ktorého mnohí považujú za dediča argentínskej hviezdy, ktorý je považovaný za najlepšieho hráča sveta. Messi a Mbappé vstúpili do finále ako spoloční lídri tabuľky strelcov turnaja s piatimi gólmi a tromi a dvomi asistenciami. S týmto víťazstvom Messi teraz vyhral všetky významné trofeje vo futbale. Dvojgólový argentínsky talizman tiež výrazne napomôže pri vyháňaní ducha neuspokojivého výkonu vo finále 2014, kde Argentína prehrala s Nemeckom 0:1 po tom, čo krátko po polčase premárnil príležitosť na skórovanie. Výsledok tiež znamená, že žiadny tím nezvíťazil na majstrovstvách sveta od roku 1962, keď tím Brazílie viedol legendárny Pele.