Messiho Argentína prehrala so Saudskou Arábiou v šokujúcom rozrušení

Saudská Arábia v utorkovom úvodnom zápase na MS 2 v Katare porazila Argentínu vedenú Lionelom Messim 1:2022 na oboch stranách, čo bol doteraz najväčší rozruch na podujatí, čím sa jeden z favoritov turnaja vystavil reálnemu nebezpečenstvu. skorý odchod.

základné fakty

Saudskoarabský tím si dokázal zabezpečiť historické víťazstvo po tom, čo útočníci Saleh Alshehri a krídelník Salem Aldawsari v priebehu piatich minút na začiatku druhého polčasu strelili góly chrbtom k sebe.

Argentínsky kapitán Messi posunul svoj tím do vedenia už 10 minút od začiatku zápasu, keď skóroval z pokutového kopu po tom, čo saudskoarabský tím uznal faul v šestnástke.

Napriek tomu, že si počas zápasu udržala takmer 70% držania lopty, Argentína bola potrestaná za to, že nedokázala prelomiť obranu Saudskej Arábie.

Messiho nádeje na konečné zabezpečenie majstrovstiev sveta teraz spočívajú v schopnosti jeho tímu skórovať víťazstvá proti Mexiku a Poľsku, dvom ďalším členom jeho skupiny, ktoré sú obe umiestnené oveľa vyššie ako Saudská Arábia.

Veľké číslo

36. To je počet zápasov, v ktorých Argentína zostala neporazená pred svojou šokujúcou utorkovou prehrou. Prehra znamená, že Argentína zaostáva za talianskym svetovým rekordom 37 zápasov bez prehry v pokluse.

Kľúčové pozadie

Majstrovstvá sveta sú jedinou veľkou trofejou, ktorá unikla Messimu, ktorý je popri portugalskej superhviezde Cristianovi Ronaldovi považovaný za najlepšieho futbalistu svojej generácie. Argentína vstúpila do turnaja ako jeden z favoritov na víťazstvo, s dlhou sériou bez prehry a oživeným Messim. Prehra so Saudskou Arábiou pravdepodobne oživí spomienky na Majstrovstvá sveta 1990, kde boli obhajcovia svetového šampióna Argentína, vtedy vedená Diegom Maradonom, ohromení výhrou Kamerunu 1:0 v ich prvom zápase na turnaji.

Ocenenie Forbes

S príjmom 130 miliónov dolárov v tomto roku bol Lionel Messi najlepšie hodnoteným hráčom Forbes ' zoznam najlepšie platených športovcov 2022.

Ďalšie čítanie

Saudská Arábia ohromila Messiho a Argentínu v jednom z najväčších šokov v histórii majstrovstiev sveta (ESPN)