Minnesota Vikings dosiahli 5 priamych víťazstiev, ale plán je oveľa tvrdší

Vyzeralo to, že pre Vikings to bude ľahký zápas, keďže hostili tím Arizona Cardinals, ktorý mal bilanciu 3:4 a mal jednu z najjemnejších obran v lige.

Arizona sa vzdala 176 bodov a zdalo sa, že odbehnutý Dalvin Cook a široký Justin Jefferson budú môcť voľne a ľahko prejsť do druhej úrovne.

Áno, prítomnosť rozohrávača s veľkými peniazmi Kylera Murrayho a jeho Dosiahnutý strop 12.6 milióna dolárov a ešte väčší príjemca DeAndre Hopkins a jeho číslo 15.7 milióna dolárov na strop znamenali, že obrana bude testovaná. Nebol však dôvod si myslieť, že by Vikings nedokázali tohto súpera s relatívnou ľahkosťou prevýšiť.

Jeden ďalší faktor zaujal Vikingov a ich fanúšikov. Cardinals neporazili Vikingov v Minnesote od roku 1977, keď bol prezidentom Jimmy Carter. Cardinals stále nazývali St. Louis domovom a tento zápas sa hral vonku na starom Metropolitan Stadium. Bud Grant bol stále hlavným trénerom Purple, zatiaľ čo quarterback v tomto víťazstve 27-7 Cardinals bol Fran Tarkenton vs. Jim Hart.

Bolo to už dávno a verzia Cardinals z roku 2022 dala Vikingom všetko, čo chceli, viac ako 60 minút. Vikings však využili dva zákroky Murrayho a tlmený punt, ktorý sa zmenil na zotavenie Minnesoty a prišiel s víťazstvom 34:26.

Vikings sa vrátili z rozlúčkového týždňa, aby robili to, čo pravidelne robili počas prvého roka Kevina O'Connella ako hlavného trénera NFL. Nehrajú dominantný futbal, ale robia dosť pre to, aby vyhrali. Tento tím 6-1 je pevne na prvom mieste v NFC North a vyhral päť zápasov v rade po prehre v týždni 2 s neporazeným Philadelphia Eagles.

O'Connell kázal, aby jeho tím robil maličkosti, ktoré vedú k víťazstvu, tým, že kontroluje posledné minúty prvého polčasu, hrá dobre pri kopaní a vyhýba sa nákladným penaltám. Vikings zlyhali vo všetkých týchto oblastiach proti Arizone, ale aj tak sa im podarilo vyhrať.

Vikings boli na začiatku lepším tímom, ale Murray hodil 6-yardovú TD prihrávku na Hopkinsa, pričom do konca prvého polčasu zostávalo 47 sekúnd. Placekicker Greg Joseph mal v poslednej časti polčasu zablokovaný dlhý pokus o gól z poľa, a čo je dôležitejšie, v štvrtej štvrtine mu chýbal bod navyše, ktorý by Vikingom zabezpečil vedenie o dva góly. Boli tiež vyzvaní na 10 penált, ktoré viedli k strate 86 yardov.

Úspech Minnesoty v červenej zóne im však umožnil tieto nedostatky prekonať. Skórovali vo všetkých piatich príležitostiach proti Arizone, vrátane 17-yardového behu Kirk Cousins ​​TD na začiatok skórovania.

Počnúc zápasom 9. týždňa vo Washingtone je plán oveľa ťažší a ich slabé stránky v obrane budú určite testované – ak nie odhalené.

Po konfrontácii s Commanders, Vikings cestujú do Buffala, hostia Cowboys a po tom budú domácimi zápasmi proti Patriots a Jets.

Tento úsek programu bude rukavicou, aspoň v porovnaní s tým, čomu čelili doteraz v sezóne. Bude to vyžadovať, aby Vikings kontrolovali hodiny na konci prvého polčasu a na začiatku druhého, ukázali zlepšenie v hre na kopanie a vyhli sa penaltám, ktoré spôsobili toľko problémov proti Arizone.

Víťazný vzorec pre O'Connella bol stanovený a jeho tím úplne kúpil. Proti kardinálom nedokázali ísť predpísanou cestou a aj tak vyhrali.

Ide o to vrátiť sa k scenáru na ďalších päť týždňov a využiť každú prestávku, ktorú dostanú, aby sme zostali tímom na prvom mieste – a tímom s veľkými posezónnymi ambíciami.