Minnesota Vikings používajú Late Surge na získanie 6. víťazstva v rade

Minnesota Vikings hrali jeden zo svojich najnenápadnejších futbalových zápasov sezóny. Ale v poslednej štvrtine, keď Vikings čelili 10-bodovému manku a jednej z najneúprosnejších obrán, akú tento rok tím videl, otočili situáciu, zabojovali a vyhrali svoj šiesty zápas v rade.

Comeback sa vyznačoval opojným zásahom a ostrým návratom od Harrisona Smitha, skvelým touchdownovým úlovkom, ktorý dal run back Dalvin Cook, a trochou odvážneho vedenia Kirka Cousinsa. Na čele hry bol aj ostrý herný manažment Kevina O'Connella, ktorý išiel v rozpore so zaužívanou futbalovou zásadou, že body nezoberiete z hracej plochy – najmä body napredovania v záverečných fázach hry.

Napriek tomu to O'Connell urobil a bolo to viac než len odvážne rozhodnutie. Bolo to správne.

Cousins ​​hodil neúplnú prihrávku v prvej hre po dvojminútovom varovaní, čím dal Vikings 4.th-a-gól ​​na Washington 4 s nerozhodným výsledkom 17-17. Hoci bolo ľahké rozhodnutie poslať placekikera Grega Josepha, aby sa pokúsil o vedenie z 22-yardovej bránky, Commanders boli označení za zbytočnú hrubosť v hre.

To znamenalo, že Vikings mali prvý down a mohli si odbehnúť čas – ale museli z hracej plochy odobrať body dopredu. Washington mal len jeden oddychový čas, takže Joseph strelil svoj druhý gól z poľa, keď zostávalo 16 sekúnd. Pripojil sa na bránku z 28 yardov a zostávalo mu iba 12 sekúnd.

Commanders odohrali jednu hru a nepodarilo sa im dostať sa mimo hraciu plochu, čím Vikings vyhrali 20-17 a bilanciu 7-1, ktorá im poskytla enormný 4 1/2-zápasový náskok pred Packers and Bears v NFC North.

Pred poslednou štvrtinou sa zdalo, že O'Connellov tím je námesačný. Cousins ​​hodil prihrávku TD na Justina Jeffersona pri úvodnom držaní lopty, ale ofenzívna snaha Minnesoty bola počas veľkej väčšiny zápasu slabá. Washingtonov pass rush zaznamenal jasné víťazstvo nad ofenzívnou líniou Minnesoty a zdá sa, že Cousins ​​bol počas veľkej časti hry v režime prežitia.

Koncom prvého polčasu zahodil interception, ktorý zabránil pokusu o gól z poľa, a tím Washingtonu ho potrestal niekoľkými veľkými zásahmi. Hru ukončil dokončením 20 zo 40 prihrávok na 265 yardov s párom prihrávok TD.

"Hľadáme spôsoby, ako vyhrať," povedal Cousins. "Pokračujeme a snažíme sa ich vytiahnuť."

O'Connell ocenil, že Cousins ​​sa presadil v neskorých štádiách po tom, čo čelil hrubému zaobchádzaniu počas druhého polčasu.

"Aby tam náš QB stál a bol čo najlepší, keď to naozaj potrebujeme," povedal Kevin O'Connell, "nemyslím si, že je to náhoda."

Cousins ​​dostal veľkú podporu od svojho nového tesného hráča TJ Hockenson. Bývalý lev zachytil deväť prihrávok na 70 yardov a jeho najväčším úlovkom bol príjem na 10 yardov, ktorý pripravil Josephovu víťaznú bránku z poľa.

Vikingovia hľadali spôsoby, ako vyhrať, a to je dobré. Ale spôsob, akým to urobili proti Commanders, môže byť najpozitívnejší vývoj tejto sezóny. Odmietli akceptovať, že porážka sa blíži a bojovali, aby sa vyhrabali z jamy.

Washington možno nie je elitným tímom, ale je tvrdý, fyzický a mal dynamiku 3-zápasovej víťaznej série. Hru nedali. Vikingovia to jednoducho zobrali.

Teraz prichádza výzva čeliť dvom vynikajúcim súperom v Buffale a Dallase. Bude to oveľa ťažšia úloha, ale víťazstvo proti Commanders ukázalo, že sú ochotní vrátiť úder, keď je hra na hrane.

Inak tomu nebolo ani v jednom z posledných dvoch rokov a dáva to skutočnú nádej, že štart 7:1 nie je len fatamorgána.