Egyptské góly Mohameda Salaha by mohli Liverpoolu posilniť

FC Liverpool nezažil práve najpríjemnejší vstup do sezóny 2022/23. Z úvodných piatich zápasov Premier League vyhrali len dva a proti miestnym rivalom Manchestru United a Evertonu utrpeli slabé výsledky.

Hviezdny hráč Mohamed Salah strelil gól v úvodnom zápase sezóny – napriek tomu ho sklamala remíza 2:2 proti Fulhamu – a skóroval pri porážke 2:1 s United na Old Trafford, čo mu dáva návrat dvoch gólov v šiestich zápasoch. .

Hoci je ešte len začiatok a šesť zápasov je len malá vzorka na odohranie, jeho gólová návratnosť je okolo polovice bežnej úrovne pre Liverpool.

Pokiaľ ide o góly za 90 minút v Premier League, Salah sa zvyčajne pohybuje okolo 0.60, hoci v minulej sezóne to bolo až 0.75 a vo svojej prvej sezóne v Liverpoole dával priemerne jeden gól za 90 minút v lige.

V tejto sezóne je Salah na úrovni 0.33 gólu na 90 ', čo je oveľa menej ako jeho obvyklé úrovne. Ale to nie je všetko jeho zásluha a nie je ani zďaleka najhorším hráčom v tíme, keďže Liverpool ako tím utrpel zlý začiatok sezóny.

Manažéri klubov často nariekajú nad medzinárodnými prestávkami, pretože zaťažujú hráčov navyše a narúšajú ich harmonogram v súvislosti s týmito extra zápasmi a cestovaním za nimi.

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp bude rád, keď uvidí Salaha dvakrát skórovať za Egypt v ich priateľskom zápase proti Nigeru.

Egypt v súčasnosti hľadá rekonštrukciu pod vedením nového hlavného trénera Ruia Vitóriu po tom, čo vynechal tohtoročné majstrovstvá sveta v Katare, a nový šéf uviedol, že je dôležité mať vo svojich radoch Salaha pre toto stretnutie a zápasy proti Nigeru a Libérii.

"Naším hlavným cieľom od prvého kempu je dosiahnuť súlad medzi technickým personálom a hráčmi," povedala Vitória pred týmito priateľskými zápasmi.

"Chcem tiež pozorne sledovať hráčov, keďže hrať s národným tímom je úplne iné ako na klubovej úrovni."

Pri prvom góle Salaha proti Nigeru dostal loptu v centrálnej pozícii pred obranou a pekným pohybom vytiahol značku, aby nechal loptu prebehnúť po svojom tele a potom ju zrazil mimo seba.

Potom skončil tak, ako sme to videli už mnohokrát predtým, než neskôr v hre s prehľadom zastrčil penaltu.

Pre Kloppa bude povzbudzujúce vidieť Salaha ukázať takú obratnosť dotyku a rýchlosť mysle. A možno by ho ešte viac potešilo, keď videl, ako Vitória dala Salahovi zápas o Libériu.

Egypt vydal vyhlásenie, v ktorom sa uvádza: „Technický personál egyptského národného tímu uprednostnil odpočinok Mohameda Salaha a Mostafu Mohameda v prípravnom zápase s Libériou po tom, čo sa obaja zúčastnili v predchádzajúcom zápase proti Nigeru.

Salah sa teraz vracia do Liverpoolu v nádeji, že im pomôže otočiť sezónu, ale bude potrebovať pomoc. Rovnako ako pokles nebol len jeho zásluhou, zotavenie bude musieť byť aj tímovým úsilím.

Hráč so statusom Salaha bude chcieť trofeje vyhrávať, nielen ich vyzývať, a neprítomnosť na majstrovstvách sveta bude znamenať, že dúfa, že sa v roku 2023 dostane na svetovú scénu v klubovom futbale, v ideálnom prípade prostredníctvom úspechu Liverpoolu v Lige majstrov.

Táto nedávna vzpruha pre Egypt by mohla byť práve tou vzpruhou, ktorú potreboval, aby mu pomohol nájsť gólový zásah a pomôcť Liverpoolu vyjsť z tejto reprezentačnej prestávky v pozitívnejšom rozpoložení pred prestávkou na majstrovstvá sveta koncom tohto roka.