Maroko porazilo Portugalsko a stalo sa prvou africkou alebo arabskou krajinou, ktorá postúpila do semifinále

Maroko postúpilo v sobotu do semifinále MS, keď zdolalo Portugalsko 1:0 a stalo sa prvou arabskou a africkou krajinou, ktorá sa prebojovala do osemfinále v histórii turnaja.

základné fakty

Jediný gól zápasu strelil Maročan Youssef En-Nesyri, ktorý v 42. minúte hlavičkoval po centri od Yahyu Attiyat Allah.

Maroko, ktoré minulý týždeň zaznamenalo ďalšiu šokujúcu výhru nad Španielskom vo štvrťfinále, sa udržalo proti Portugalsku, aj keď jeho hviezdny útočník Cristiano Ronaldo vstúpil do zápasu tesne po polčase – z predchádzajúcich dvoch zápasov tímu bol vynechaný.

Maroko bolo tiež nútené zhodiť jednu osobu v posledných minútach hry po tom, čo Walid Cheddira získal červenú kartu v tretej minúte nadstaveného času, keď v priebehu niekoľkých minút dostal dve žlté karty.

Po víťazstve tímu fanúšikovia oslavovali s vlajkami nielen Maroka, ale aj Palestíny a hostiteľskej krajiny Kataru.

Dotyčnica

Portugalský tréner Fernando Santos lavička Ronaldo na začiatku zápasu povedal, že „s naším kapitánom nie je žiadny problém“ a že „nemá žiadny problém s mojím rozhodnutím“. Po dominantnom víťazstve tímu 6:1 nad Švajčiarskom v osemfinále začiatkom tohto týždňa Ronaldo, 37-ročný bývalý hviezda Manchestru United a Realu Madrid, zablahoželal svojim spoluhráčom na Instagrame. zverejniť, pričom svoje víťazstvo nazvali „luxusnou exhibíciou tímu plného talentu a mladosti“ – hoci video nahrávka zo zápasu ho pristihli, ako vyzerá viditeľne frustrovaný a hovorí: „Ponáhľa sa, aby ma podliezol.“ Ronaldov náhradník, 21-ročný Goncalo Ramos, zaznamenal hetrik pri výhre Portugalska nad Švajčiarskom.

Na čo sa zamerať

Obhajca titulu Francúzsko nastúpi vo finálovom zápase štvrťfinále o 2:XNUMX ET v sobotu proti rivalovi Anglicku, pričom víťaz bude v stredu v semifinále čeliť Maroku. Argentína, ktorá v piatkovom štvrťfinálovom zápase proti Holandsku tesne ustála po tom, čo si holandský tím vynútil predĺženie, bude hrať Chorvátsko, ktorý vyhral svoj zápas s Brazíliou – tímom favorizovaným na víťazstvo v turnaji – v druhom semifinálovom zápase majstrovstiev sveta v utorok. Finále medzi víťazmi týchto zápasov je na programe v nedeľu 18. decembra.

Ďalšie čítanie

Šok na majstrovstvách sveta: Chorvátsko vyradilo obľúbenú Brazíliu, aj keď Neymar vyrovnal gólový rekord Pelého (Forbes)

Sigh Of Relief: Argentína prežila ohromujúci návrat Holandska a dostala sa do semifinále majstrovstiev sveta (Forbes)

Na čo sa pozerať vo finálovom zápase majstrovstiev sveta: Messiho posledná stávka, Neymar vs. Pelé, Marocký beh na veky a ďalšie (Forbes)