Ousmane Dembele pochybný pre El Clasico po ohlásenom pomalom zotavovaní

Útočník FC Barcelona Ousmane Dembele teraz pochybuje o tom, že by sa mohol vrátiť na zápas El Clasica 19. marca proti Realu Madrid po tom, čo bolo oznámené, že jeho zotavovanie zo zranenia postupuje pomalšie, ako sa očakávalo.

Číslo '7' je mimo hry od 28. januára, keď sa 26 minút na ihrisku Girony v La Lige poklepal na stehno a pri víťazstve 1:0 ho nahradil neskorší strelec Pedri.

Pôvodne sa uvádzalo, že Francúz by mohol byť mimo hry päť týždňov, z ktorých by sa stalo šesť, ak by sa mohol vrátiť na nedeľný výlet do Athletic Club v Bilbau.

Správy z AS v pondelok povedal, že Pedri, ktorý sa tiež snaží dostať cez vlastné stehno, mohli tiež absolvovať cestu do San Mames a dostať 20-25 minútové portréty ku koncu zápasu.

K dvojici na zozname zranených sa pripája Robert Lewandowski a zatiaľ čo všetci traja muži boli kolektívne pripísaní k don Blaugranovi ešte raz na Clasico 19. marca v La Lige, ktorá by mohla rozhodnúť o boji o titul, RAC1 a Mundo Deportivo nárok že Dembélé je pochybný aj pre toto príslušenstvo.

RAC1 hovorí že Dembeleho zotavenie ide pomalšie, ako sa pôvodne očakávalo, pričom Barca radšej konala opatrne.

Zatiaľ čo Dembele je definitívne vylúčený zo stretnutia Atletického klubu, jeho účasť proti Madridu už tiež nie je istá.

Ak sa Dembelemu skutočne nepodarí dostať sa na zoznam tímu pre El Clasico, mohol by využiť reprezentačnú prestávku na ďalší oddych a potom sa konečne 1. apríla vrátiť do ligy proti Elche.

O niekoľko dní neskôr sa Barca opäť stretne s Madridom v jednom zo svojich najväčších zápasov sezóny a pokúsi sa udržať ju na mŕtvom bode alebo ju ešte raz poraziť v semifinálovom druhom zápase Copa del Rey vzhľadom na výhodu 1:0 získanú v. Bernabeu minulý týždeň na prvom stretnutí.

Pri absencii Dembeleho Xaviho na krídlach vyskúšal Raphinha a Ferran Torres so zmiešanými výsledkami.

V nedeľu však Raphinha strelil jediný gól v zápase proti Valencii, ktorý vystrelil Barcu na deväťbodový náskok na čele tabuľky.