Párovanie Luka Doncica a Kyrieho Irvinga by mohlo byť „smrteľné“ pre trestný čin Mavericks

Dallas Mavericks sa vracajú domov, aby odohrali svoj posledný zápas v American Airlines Center pred prestávkou NBA All-Star po rušnom päťzápasovom výlete po západnom pobreží. Dallas zaknihoval cestu so stratami, ale vyhral svoje tri stredné zápasy. Cesta však zahŕňala oveľa viac ako víťazstvá a prehry.

Dallas vymenil za osemnásobného rozohrávača All-Star Kyrieho Irvinga pred týždňom. Nielenže tím doplnil Irvinga, ale do zostavy sa vrátil aj Luka Doncic po vynechaní štyroch zápasov s pomliaždením pravej päty. Tím a fanúšikovia dúfajú, že dvojica Doncic a Irving sa v posezónnom období vyplatí.

"Je to len náš prvý spoločný zápas, ale myslím si, že je zábavné hrať s týmto chlapíkom," povedal Doncic o hraní s Irvingom po tom, čo Mavericks podľahli v sobotu večer Sacramento Kings v predĺžení 133:128. "Je to úžasný basketbalový hráč. Myslím, že to bude naozaj zábava. Dnes, prvý zápas, to bola tiež naozaj zábava."

Dončič nazbieral 27 bodov pri 55 % streľbe v strate. Za 41 minút mal aj deväť doskokov a päť asistencií. Irving viedol Mavericks v skórovaní s 28 bodmi pri 52.4 % streľbe, pričom získal sedem doskokov a pridal sedem asistencií za 42 minút.

Vo svojich troch zápasoch za Mavericks má Irving v priemere 25.7 bodu pri 48.1 % streľbe, 4.7 doskoku, 7.3 asistencie a zisku za 38 minút na zápas.

"Som rád, že sme to dostali z cesty," povedal Irving o prvom zdieľaní slova s ​​Doncicom. "Ale keď som tam bol, cítil som sa naozaj výnimočne, len pokiaľ ide o príležitosti, ktoré sme mali na oboch koncoch parketu skutočne sa jeden od druhého učiť a len získať viac sebadôvery."

Nové dynamické duo Dallasu odohrá ďalšie dva zápasy – doma proti Minnesote Timberwolves a na ceste proti Denver Nuggets – aby si vybudovalo väčšiu dôveru, kým sa obaja tento víkend pripravia na Zápas hviezd. Potom je to posledný úsek základnej časti.

Mavericks sú momentálne na štvrtom mieste v neustále sa meniacom poradí Západnej konferencie s bilanciou 31:27. Dallas je o dva zápasy späť za Kings o tretie miesto a 2.5 zápasu pred Oklahoma City Thunder, ktorý je desiatym nasadeným a drží posledné miesto v play-in. Utah Jazz, ktorý je momentálne mimo play-off, je o tri zápasy späť za Mavericks.

Aby sa Dallas odlúčil, musí začať zbierať víťazstvá. Hlavnému trénerovi Jasonovi Kiddovi sa páčilo, čo videl na svojej novej zadnej polovici v jeho prvom zápase. Dúfa, že Doncic a Irving sa budú môcť spoločne rozvíjať a pridať novú vrstvu ofenzívnej potencie do útoku tímu.

„Bolo to hladké; je to basketbal,“ povedal Kidd. „Myslel som si, že títo dvaja odviedli neuveriteľnú prácu – obaja zdvihli loptu, obaja hrali bez lopty. Teraz ide len o to, aby ste dostali minúty a mohli vidieť, ktoré miesta sa im páčia alebo na ktorých hrajú veľmi pohodlne. Myslím si, že výber s týmito dvoma bude pre nás naozaj dobrý."

Pridanie Irvinga účinne reštartovalo sezónu Mavericks. Dallas má teraz vedľa svojej superhviezdy druhú All-Star a možno stále hľadá ďalšiu pomoc na trhu výkupov. Vďaka ich snahám o prestavbu je tím potenciálne pripravený na ďalší postup do play-off.

"Stále je to proces učenia, ale myslím si, že by to pre nás mohlo byť skutočne smrteľné," povedal Doncic o hre dvoch hráčov s Irvingom. „Myslím si, že je ťažké nás oboch strážiť. Takže bude menej dvojníkov a do práce sa dostaneme len my.“