Hodnotenie hráčov a čo sme sa naučili

FC Barcelona má na čele La Ligy osembodový náskok pred Realom Madrid, keď v nedeľu večer na Camp Nou porazila Sevillu 3:0 vďaka gólom Jordiho Albu, Gaviho a Raphinhu.

Tu je niekoľko hodnotení hráčov a to, čo sme sa naučili z nerozhodného výsledku.

Marc-Andre Ter Stegen

Väčšinu hry som nemal čo robiť, okrem toho, že bol ostražitý pri niekoľkých protiútokoch, ktoré neznamenali nič, a museli sme znova spustiť hru Barcy, keď mu bola lopta pripísaná späť. Sotva ho preverila neskorá hlavička, keď už bola Barca dobre vpredu. 7

Jordi Alba

Po odvolaní Busquetsa a prezliekol si kapitánsku pásku, prihral Raphinhom nádhernú loptu. Po štvrťhodine mal smolu, že bráneným centrom nenašiel v šestnástke Lewandowského a z následného rohu hrozila ďalšia jeho lopta. V 35. minúte predviedol nebezpečný zákrok, keď sa ocitol v nebezpečenstve odkrytia prihrávkou po pravej strane Sevilla. Jedným z jeho neskorých centrov z prvého polčasu bol takmer vlastný gól Nemanju Gudelja a svoj otvárač okolo hodiny si plne zaslúžil. Poskytol asistenciu pre Raphinhu a poskytne Alejandrovi Baldeovi veľa pozičnej rivality v tejto show. 9 – MUŽ ZÁPASU

Andreas Christensen

Ďalší solídny výkon od Dána, ktorý je vždy chladný a vyrovnaný. Pomohol ušetriť Pedriho potenciálne sčervenanie, keď „8“ stratila loptu v strede poľa v prvom polčase. 8

Ronald araujo

V 17. minúte sa priblížil hlavičkou z rohu. Blížil sa polčas, keď sa mu podarilo zablokovať nebezpečnú prihrávku Sevilly cez šestnástku, hoci bola zdvihnutá ofsajdová vlajka. Dostal potlesk za dvojité potápanie s hlavou Ivana Rakitiča. Do druhého polčasu nastúpil napriek škaredému zákroku a bol silný až do konca. 8

Jules Koundé

Hra na pravú stranu umožňuje Francúzovi napredovať a byť dobrodružný. Bol architektom jedného z najsľubnejších ťahov Barcy v prvom polčase, ktorý sa dobre spájal s Raphinhom, lenže Lewandowski sa príliš pomaly snažil priviesť Gaviho do akcie. Našiel Raphinha s dlhou lobovanou loptou, ktorá mu umožnila nastaviť Gaviho. 8

Sergio Busquets

Pre Francka Kessieho po škaredom skorom faule nastúpil predčasne, takže nemal dosť času ovplyvniť zápas. Dúfajme, že jeho zaklopanie nie je príliš vážne vzhľadom na nabitý kalendár Barcy. Podľa Cadena SER, jeho tábor povedal, že kapitán môže byť mimo dva až tri týždne. N / A

Frenkie de Jong

Mal dobrý skorý štart s kontrolou tempa, ale začal prehrávať bitku v strede poľa v dobrých 10 minútach pre Sevillu s približne 35 minútami. Po prestávke bol lepší a zahral si na Albu, aby asistoval Raphinhovi. 7

pedri

Vždy som sa snažil spojiť hru a pretiahnuť finálnu loptičku, ale v prvom polčase bol dosť anonymný. Mal oveľa lepšiu sekundu 45 a mal väčší vplyv na hru. 7

Gavi

Ožil takmer asistenciou Lewandowskému v prvom polčase. Napriek svojej malej výške bol zriedkavo na strane prehry vo vzdušných súbojoch. Pekne otvoril ihrisko na jeden prestávok, ktorý ukončilo zlé rozhodnutie Raphinha. Loic Bade mu takmer sťal hlavu, ale odrovnal to. Bol neustálou hrozbou a odplatou bol jeho gól v 70. minúte, jeho prvý v drese šestnástky, keď ho Raphinha našiel na zadnej tyči. 8

Robert Lewandowski

Mal tichý úvod 15 minút predtým, ako ich do hry priviedli Alba a Gavi. Takmer premenil prihrávku hlavou od 18-ročného hráča, ale potom opäť vypadol, až kým raketa takmer nepreletela okolo Bona v jeho ľavej žrdi a odvrátila ju hviezda marockého Kataru 2022. Mal si počínať lepšie, keď dostal opraty v nebezpečnom neskorom prvom polčase a potreboval nájsť Gaviho skôr. Rovnaká logika platila aj pre ďalší Alba kríž po prestávke. Aj keď bol blízko k neskorému nízkemu priamemu kopu, o jeho predstavení nebolo veľa čo písať. 6

Raphinha

Brazílčanovo sebavedomie opäť rastie, pokiaľ ide o pokusy presadiť súperových hráčov, aj keď zo začiatku zaznamenal len malý úspech. Xavi bol naňho nahnevaný, keď robil málo z toho, že Gavi otvoril park v strede poľa a po polhodine mu to stiahol na pravú stranu. Do druhého polčasu vyšiel s pružinou v kroku a posunul sa viac do stredu, keď Kounde pokryl pravú stranu, ale opäť odškrtol Xaviho, keď premárnil ďalšiu broskyňu krížom cez Alba na zadnú tyč. Vykúpil sa šikovnou asistenciou pre Gaviho a mohol byť hrdinom, keď hral v nadhľade krátko potom, ak by jeho snahu neprekonal. Vyhral nebezpečný priamy kop na hrote svojej strely a potom dostal gól, ktorý si jeho odolnosť zaslúži. Ferran Torres zatlieskal. 8

náhradníci

Franck Kessie

Rýchle nohy a skvelá prihrávka na Raphinha vyvolali jasot publika. Zachytil nebezpečný zákrok vo vlastnej šestnástke v čase, keď Sevilla bola lepším tímom, ktorý sa blíži k polčasu. Poskytol krásnu a šikovnú asistenciu pre Albu s vonkajšou časťou nohy, čím zavŕšil jeho najlepší výkon pre Barcu od príchodu z AC Miláno na bezplatný prestup. 8

Ansu Fati

Nepodarilo sa mu poraziť svojho muža pri rýchlom prelomení ľavého krídla, ale pravdaže mal málo času dostať sa do hry. 6

Ferran Torres

Slabá lopta do šestnástky sa blížila k 90. ​​minúte, čo bol jeden z mála dotykov v krátkom portréte. 6

Marcos Alonso, Alejandro Balde

N / A

Čo sme sa naučili…

Kapitánovi Jordimu Albovi sa dá veriť, že bude viesť jednotky v prípade Busquetsovej neprítomnosti, ale Xavi sa teraz musí rozhodnúť, či môže pokračovať so svojím štvorčlenným stredom poľa a má luxus osembodového vankúša, aby v prípade potreby vyskúšal nové veci.

Kessie mu v tomto ohľade dala niečo na premýšľanie a Raphinha sa vyjadril, že je stálym pravým krídelníkom a že Xavi nemôže použiť Gaviho ako falošného v rejig.

Hráči Barcy majú teraz vyhral výzvu, ktorú im dal Xavi a dopraje si dva dni oddychu. Potom je Villarreal preč o týždeň.