Predčasný návrat Pedriho je možný pre zápas atletického klubu v Bilbau

Tvorca hry FC Barcelona Pedri by podľa správ mohol cez víkend prekvapiť, predčasný návrat po zranení.

Španielsky reprezentant zaskakoval pred polčasom pri prípadnom prvom zápase play off Európskej ligy 2:2 s Manchestrom United na Camp Nou v polovici februára.

Po vykonaní testov nasledujúce ráno bol diagnostikovaný klopaním do „rectus femoris pravého stehna“ a odvtedy sa pre Blaugrana neobjavuje.

Barca sa bez 20-ročného hráča jednoznačne trápila. Potom, čo United vypadli zo spomínanej kontinentálnej súťaže víťazstvom 2:1 v druhom zápase, utrpeli šokujúcu porážku 1:0 vonku na ihrisku Almerie, ktorá im priniesla šancu na náskok 10 bodov od Realu Madrid. vrchol La Ligy.

V nasledujúcom zápase, semifinálovom prvom zápase Copa del Rey, Barca získala statočné víťazstvo 1:0 nad svojimi zatrpknutými súpermi na Bernabeu, ale opäť trpela bez Pedriho zvyčajného ovládania tempa, keď celý čas bojovala na zadku.

Po skoršom vylúčení Ronalda Arauja v druhom polčase sa podobný scenár odohral aj pri včerajšom víťazstve 1:0 nad Valenciou. Barce sa tentoraz podarilo zvýšiť náskok pred Madridom zo siedmich na deväť bodov po tom, čo Los Blancos remizovali s Realom Betis, ale nasledoval 35-minútový boj o udržanie svojho náskoku, ktorý zabezpečil hlavičkou Raphinha v štvrťhodine a opustil Xavi. ľutovať neúspešné ukončenie hier.

Manažérovi však pomôže návrat Roberta Lewandowského z vlastného klepania do stehna a Gaviho z pozastavenia v ďalšom výjazde Blaugrana. A podľa AS, Pedri by sa v nedeľu mohol postaviť aj v Bilbau proti Athletic Club.

Od Pedriho sa neočakávalo, že si oblečie dres s číslom 8 až do ligového Clasica 19. marca proti Madridu na Camp Nou, ktoré by mohlo rozhodnúť súboj o titul, no zdroj zo šatne povedal, že hrať v San Mames je „ťažké, ale nie nemožné. “.

Xavi a jeho zamestnanci neprijali konečné rozhodnutie v tejto záležitosti, ktorá by mala byť dokončená v najbližších dňoch. V každom prípade, aj keby mal káder zoškrabať, Pedri začne z lavičky a neskôr dostane 20 až 25 minútové cameo.

Toto je múdry postup na hranie, ktoré je zvyčajne jedným z najťažších v Španielsku, a preto by sme neriskovali, že hráča opäť potrápia pred životne dôležitými stretnutiami s Madridom v lige aj v Copa del Rey, kde je čaro. z 'Pedri Potter' bude najviac potrebný.