Hry v bežnej sezóne sú znížené o MLB Ghost Runner – a možné cieľové skóre v NBA OT

Kings and Clippers odohrali minulý piatok večer siedme dvojité predĺženie sezóny NBA.

Ale to nie je to, čo si tí, ktorí zostali dlho hore na oboch pobrežiach a sledovali zápas, pamätajú na divoké víťazstvo Kings 176:175, čo bol druhý zápas s najvyšším skóre v histórii po trojnásobnom víťazstve Pistons 186:184 nad zápasom. Nuggets 13. decembra 1983.

Nadšenie vyjadrené na Twitteri sa vrátilo do čias, keď sa ľudia na Twitteri bavili dobrými vecami a zdalo sa, že ho zdieľali aj tí na ihrisku, pričom Russell Westbrook – ktorý debutoval v Clippers – označil oba tímy za „bláznivý“ zápas. byť dobre oddýchnutý po All-Star Break.

"Z pohľadu fanúšika vidím, ako by bolo zábavné sledovať tento zápas," povedal hlavný tréner Kings Mike Brown.

Či už z pohovky alebo z arény/štadióna, vždy je zábavné sledovať niečo mimoriadne vzácne alebo bezprecedentné. Samozrejme, NBA možno bude chcieť zabezpečiť, aby sa maratónsky maratón z minulého piatku už nikdy nezopakoval.

Podľa správy BleacherNBA zvažuje implementáciu „cieľového skóre“ – známeho aj ako „Elam Ending“ – pre hry v predĺžení. Problémom sú zrejme vysielania, ktoré prefukujú cez pridelené okno, ako aj záťaž pre hráčov. Šesť hráčov bolo minulý piatok na ihrisku aspoň 40 minút, zatiaľ čo Westbrook odohral viac ako 39 minút.

Bohužiaľ, toto sa zdá byť pokusom NBA vyrovnať sa Major League Baseball odstránením vzdialenej možnosti byť svedkom jedinečne nezabudnuteľnej udalosti počas inak všedného zápasu pravidelnej sezóny. Maratón Kings-Clippers sa konal 11 dní po tom, ako Spoločný súťažný výbor MLB odhlasoval trvalé pravidlo, podľa ktorého sa automatický bežec umiestnil na druhú základňu na začiatku každej ďalšej smeny od sezóny 2020 pokazenej COVID.

Zatiaľ čo myšlienka v roku 2020 – dokončiť hru čo najskôr a minimalizovať interakciu uprostred pandémie – bola vznešená a pochopiteľná, v bežnejších časoch ide o prehnanú reakciu. Poznamenal Jay Jaffe z Fangraphs priemerná extra-smena bola v roku 11 o niečo viac ako 2019 smien, keď len 2.3 percenta hier trvalo 12 a viac smien.

Prinajmenšom je to pravidelnejšie ako zápas s dvojitým predĺžením v NBA, ktorý sa v minulej sezóne stal tiež len sedemkrát – menej ako polovica z jedného percenta všetkých zápasov.

Eliminácia možnosti, nech je akokoľvek malá, vidieť epickú hru s viacerými predĺženiami, je ďalším spôsobom, ako minimalizovať pravidelnú sezónu, ktorej dôležitosť sa už drasticky zmenšila. NBA je dobre v ére „manažmentu záťaže“, v ktorej majú hráči pravidelné noci voľno. Len štyria hráči sa zúčastnili všetkých 82 zápasov minulej sezóny, v porovnaní s 21 hráčmi počas predchádzajúcej celej sezóny 2018-19.

Zdá sa, že myšlienka naháňať sa za veľkosťou pravidelnej sezóny sa vyparila s Warriors 2015-16, ktorí vytvorili rekord so 73 víťazstvami, no prehrali s Cavaliers vo finále NBA. Len päť tímov vyhralo aspoň 60 zápasov za posledných päť celých riadnych sezón a nikto nie je v takom tempe, aby to tento rok dokázal.

Pravidelná sezóna Major League Baseball, kedysi najzmysluplnejšie športové preteky na dlhé trate, má tiež tendenciu byť irelevantná. Pole play-off sa v poslednom roku rozšírilo na 12 tímov, keď v LDS vypadli 111-výherní Dodgers, zatiaľ čo 86-výhra Phillies vyhrala vlajku NL. A len 15 hráčov odohralo za posledné dve sezóny aspoň 160 zápasov, čo je pokles z 23 počas sezón 2018-19.

Implementácia ghost runner z dlhodobého hľadiska je ďalším spôsobom, ako odstrániť význam z bežnej sezóny a ranou pre tých, ktorí radi chodia na ihrisko alebo si zapínajú televízor v nádeji, že uvidia niečo, čo ešte nikdy nevideli.

Najdlhší zápas v histórii bejzbalu, 33-zmenový maratón medzinárodnej ligy medzi Pawtucket a Rochester v roku 1981, bol predmetom knihy „Bottom of the 33rd“ v roku 2011. Na McCoy Stadium v ​​Pawtucket je namaľovaný riadkový displej pripomínajúci tento zápas. . GoogleGOOG
Hľadanie výrazov „Brewers White Sox 25 innings“ a „Mets Cardinals 25 innings“ prinesie desiatky dlhých príbehov s pohľadom späť na dve najdlhšie hry MLB za posledných 100 rokov.

Teraz, keď novinka doslúžila, spomenie si niekto na to, ako sa skončí extra-inningová hra v roku 2023 a neskôr? Kings-Clippers slugfest by mohol o pár desaťročí inšpirovať funkciu s 3,000 XNUMX slovami, rovnako ako rekordná hra Pistons-Nuggets na ESPN.com v roku 2005. Spomenie si niekto na náhodnú hru určenú Elam Endingom? Takmer určite nie, ale aspoň sa nebudú končiť žiadne dvojité predĺženia, ktoré by sa končili mimo plánovaného vysielacieho okna.