Saudská Arábia spôsobila Argentíne seizmický šok z majstrovstiev sveta

Saleh Al-Shehri zo Saudskej Arábie oslavuje so svojimi spoluhráčmi po strelení gólu na 1:1 počas zápasu C-skupiny Majstrovstiev sveta FIFA v Katare 2022 medzi Argentínou a Saudskou Arábiou na štadióne Lusail 22. novembra 2022 v Lusail City, Katar. .

James Williamson – Ama | Getty Images Šport | Getty Images

Saudská Arábia spôsobila jeden z najväčších rozruchov v histórii majstrovstiev sveta, pretože ohromujúce sólové úsilie Salema Al-Dawsariho zabezpečilo víťazstvo 2:1 nad Argentínou v skupine C na štadióne Lusail Iconic Stadium.

Čas sa zastavil, keď Al-Dawsari stiahol loptu z neba a otočil sa do vnútra dvoch argentínskych obrancov a potom zakrútil svoje zakončenie mimo dosahu obrancu Aston Villy Emiliana Martineza, čím vytvoril jeden z najväčších momentov všetkých finále majstrovstiev sveta.

Lionel Messi dostal jedného z predturnajových favoritov do vedenia z pokutového kopu po spornom rozhodnutí VAR (10), ale Saleh Al-Shehri vyrovnal len tri minúty v druhej tretine a pripravil tak všemocný rozruch.

Výsledkom bolo ukončenie 36 zápasov Argentíny bez prehry, keď pred tromi rokmi porazila Brazíliu, ale toto bol najväčší deň v histórii saudskoarabského futbalu.

"Toto veľmi bolí. Snívali sme o tom, že začneme majstrovstvá sveta víťazstvom,“ povedal Messiho spoluhráč Lautaro Martinez. "Ale stalo sa a teraz musíme trénovať a myslieť dopredu."

„Tento zápas sme prehrali kvôli vlastným chybám, najmä v druhom polčase. Sú detaily, ktoré robia rozdiel a my musíme svoje chyby napraviť.“

Keď Argentína naposledy prehrala svoj úvodný zápas v skupine majstrovstiev sveta v roku 1990 – proti Kamerunu – dostala sa až do finále, kde prehrala s Nemeckom, ale to bude len slabá útecha pre Juhoameričanov práve teraz po porážke s národom na 51. mieste v rebríčku. svetový futbal.