Výhra Scottieho Schefflera vo výške 13.2 milióna dolárov vytvorila rekord jednosezónneho turnaja PGA Tour

Scottie Scheffler mal vo svojom treťom roku na PGA Tour na sezónu, na ktorú nezabudol. Štyrikrát vyhral – vrátane svojho prvého veľkého titulu na Turnaji majsteriek – vystúpil na číslo 1 vo svetovom rebríčku a vytvoril rekord v zárobku takmer 13.2 milióna dolárov.

S play-off PGA Tour začiatkom tohto týždňa Scheffler ukončil plán pravidelnej sezóny ako štvrtý golfista v histórii s turnajovými výhrami viac ako 10 miliónov dolárov, po boku Jordana Spietha, Vijaya Singha a Tigera Woodsa. Spieth stanovil predchádzajúcu hranicu 12 miliónov dolárov v roku 2015, zatiaľ čo Woods je jediným hráčom, ktorý prekonal hranicu 10 miliónov dolárov pri viacerých príležitostiach (v rokoch 2005, 2007 a 2009).

Scheffler získal 2.7 milióna dolárov za víťazstvo na Masters, plus ďalších 2.1 milióna dolárov za každé z jeho víťazstiev na turnaji World Golf Championships-Dell Technologies Match Play a Arnold Palmer Invitational. Za víťazstvo na turnaji WM Phoenix Open získal takmer 1.5 milióna dolárov, len čo sa mu vyhýbalo miesto na druhom mieste na US Open. Scheffler mal počas sezóny 2021-22 tri druhé miesta, čo znamená, že bol na prvých dvoch miestach v takmer 1/3 zo svojich 22 štartov.

Okrem svojich turnajových výhier získal Scheffler bonus 4 milióny dolárov za umiestnenie na vrchole celoročného Comcastu.CMCSA
Business Tour Top 10 rebríčkov. Celkovo si 10 najlepších hráčov v poradí pravidelnej sezóny FedExCup rozdelí o prémiu 20 miliónov dolárov. Scheffler tiež získal dodatočný 1 milión dolárov za zachytenie celoročnej súťaže Aon Risk Reward Challenge, jedinečnej súťaže, ktorá zostavuje tabuľku dvoch najlepších skóre z každého zúčastneného podujatia, na ktorom hráč súťaží.

Scheffler má teraz šancu zdvojnásobiť svoj celkový sezónny súčet, pretože víťaz tohtoročného FedEx Cupu dostane 18 miliónov dolárov, vrátane 17 miliónov dolárov v hotovosti (ďalší 1 milión je odložený na ich dôchodkový účet).

Najlepších 125 hráčov v kvalifikácii FedExCup si vyslúžilo miesto v play-off PGA Tour, ktoré sa začne turnajom FedEx St. Jude Championship na TPC Southwind v Memphise 11.-14. augusta. Odtiaľ postupuje 70 hráčov na BMW Championship vo Wilmington Country Club (Delaware) 18.-21. augusta. 30 najlepších postupuje na turnaj Tour Championship 25.-28. augusta v East Lake Golf v Atlante.