Ostrý začiatok, dramatický záver umožňujú Vikingom zaujať jediné prvé miesto

Tu sú fakty: Minnesota Vikings sú sami na prvom mieste v NFC North po víťazstve 29-22 nad Chicagom Bears. Quarterback Kirk Cousins ​​vytvoril tímový rekord, keď začal hru so 17 po sebe idúcimi dohrami. Defenzívny obranca Cameron Dantzler si zabezpečil víťazstvo tým, že vytrhol loptu z náručia bývalého Vikinga Ihmira Smitha-Marsette a ukončil držanie Chicaga, ktoré sa mohlo skončiť vyrovnaním zápasu.

Existuje množstvo vecí, ktoré môžu Vikingovia oslavovať, keď sa tím pripravuje na výlet na južnú Floridu, aby sa ujal tímu Miami Dolphins, ktorý je jeho rozohrávačom č. 3. Toto je mužstvo, ktorému nie je súdené vzdať sa bodov na konci prvého polčasu a štvrtej štvrtiny, ktoré posúvajú hru v prospech súpera. To bol podpis tímu počas sezóny 2021, keď neustále kazili veci na konci polčasu/zápasu.

Dajte uznanie hlavnému trénerovi nováčika Kevinovi O'Connellovi za odstránenie tohto brutálneho zvyku. Či už je to jeho vedecké plánovanie alebo náhoda, Vikingovia už nie sú naprogramovaní, aby to vzdali v najhoršom možnom čase – aj keď vzdali TD Medveďom s časom 1:08 do konca prvého polčasu. O'Connell tiež demonštroval svoju zručnosť počas prvého polčasu, keď Vikings hrali svoj najlepší futbal v nedávnej pamäti, keď si v prvom polčase vybudovali náskok 21:3.

Potom to prestalo. Potom, čo Darnell Mooney z Bears urobil cirkusový úlovok, ktorý dal jeho tímu 39-yardový zisk v prvej hre po dvojminútovom varovaní, Vikings stratili sebadôveru. Namiesto toho, aby stavali na svojom výkone v prvom polčase, pri ktorom Justin Jefferson voľne pobiehal v sekundárnej časti Chicaga a chytal za druhým, hrali Vikings váhavý futbal na oboch stranách lopty.

Bears sa dokázali zhromaždiť za svojho druhoročného obrancu Justina Fieldsa, ktorý odohral najlepší zápas svojej kariéry v NFL. Dokončil 15 z 21 prihrávok na 208 yardov s 1 touchdownom a tiež 8-krát bežal na 47 yardov. Bolo cítiť, že hra, ktorá bola jasne v kolónke víťazstiev, sa čoskoro vytratí.

Táto predstava získala na dôveryhodnosti, keď Chicago PK Cairo Santos zasiahol 51-yardovou bránkou, vďaka ktorej Bears viedli 22:21 a zostávalo 9:26. Ale namiesto toho, aby Cousins ​​šiel na 3-a-out alebo otočil loptu s chorým zákrokom, Cousins ​​viedol Vikings na 17-play, 75-yardový touchdown drive, ktorý trval sedem minút mimo času.

Cousins ​​dokončil jazdu skórovaním na jeden yard a potom zasiahol Jeffersona životne dôležitým dvojbodovým prevodom, ktorý dal Minnesote sedembodový náskok.

Cousins ​​dokončil hru dokončením 32 zo 41 prihrávok na 296 yardov s 1 touchdownom a 1 interception okrem svojho goahead TD runu. Vie, že jeho tím premeškal príležitosť odložiť hru po tom, čo si vybudoval svoju skorú výhodu.

"Potrebujeme hrať lepšie v priebehu zápasov, aby sme sa mohli stiahnuť a nežiť v týchto zápasoch v posledných dvoch minútach," Cousins ​​povedal. "To bude výzva posunúť sa vpred. Ak sa dostaneme pred niekoho, ako sa môžeme len tak odtiahnuť a nezdržiavať sa?"

Po tom, čo rozohrávač posunul Minnesotu dopredu, zostávalo Bears viac než dosť času na odpoveď. Ako však už bolo uvedené, nejde o tých istých starých Vikingov. Zdá sa, že Fields má Chicago na ťahu, ale Dantzler ukončil možnosť návratu, keď zobral loptu z rúk Smithovi-Marsetteovi.

Hra sa nestala náhodou, keďže Dantzler bol veľmi dobre oboznámený so zvykmi prijímača, keďže minulý rok hral a trénoval s tímom. "Je voľný s loptou," povedal Dantzler zo Smith-Marsette. "Videl som príležitosť a využil som ju."

Výsledkom bolo, že Vikings si hru zaistili veľkou hrou obrany. Skol!

Sú prví Vikingovia skvelý tím? Zatiaľ nie, ale existujú náznaky zlepšenia, ktoré sú dobrým znamením do budúcnosti.