Short-handed Sixers našli víťazný vzorec v návrate Bena Simmonsa do Philadelphie

Útočník Brooklyn Nets Ben Simmons sa v utorok večer vrátil na kurt vo Philadelphii, no nevyšiel úplne podľa predstáv.

Napriek tomu, že im chýbali traja najlepší hráči, shorthanded Philadelphia 76ers porazil Simmons and the Nets 115:106, čo je možno najneočakávanejšie víťazstvo sezóny.

Pritom mohli naraziť na vzorec, ktorý im môže pomôcť ukradnúť nejaké víťazstvá, kým sa Joel Embiid, James Harden a Tyrese Maxey nevrátia po zranení nôh.

Okrem TJ Warrena, ktorý ešte neabsolvoval svoj debut v Nets, a Yuta Watanabe, bol Brooklyn v utorok v plnej sile. To sa ukázalo hneď na začiatku, keď Nets vyskočili do skorého vedenia 10-2 podporovaného tromi priamymi asistenciami Simmonsa.

Zranením zničení Sixers však čoskoro začali bojovať, aj keď mali obrovský talentový deficit. Štvrťrok uzavreli s výsledkom 31-16 a udržali si stabilný náskok aj väčšinu druhého štvrťroka.

Rebounding bol príbehom hry. Sixers prišiel do utorka v priemere an Najhoršie v NBA 7.2 útočných doskokov, ale potiahli 13 útočných dosiek len v prvom polčase. Nets mali v prvom polčase celkovo 14 doskokov, čo pomáha vysvetliť, prečo Sixers zaznamenali v úvodných 51 minútach 39 striel oproti 24 Brooklynu.

Nets zúžili tento odrazový rozdiel v druhom polčase, keď sa strelci Sixers ochladili. Po streľbe 10 z 19 z trojbodového rozpätia a celkovo 45.1 percenta v prvom polčase boli Sixers 6 z 13 z hĺbky a celkovo strelili 41.7 percenta v druhom polčase. Sixers ešte v druhom polčase odskočili Nets 7-2 na útočnom skle, ale Nets mali výhodu 19-16 v obranných doskokoch.

Sixers však zaznamenali iba dva obraty v druhom polčase, čo do značnej miery bránilo Nets dostať sa z prechodu a generovať ľahké vedrá. Tiež sa vyhli nepríjemným problémom a poslali Brooklyn do charitatívneho pruhu iba 13-krát v noci.

Nets vstúpili do tohto zápasu s NBA najhoršia miera odrazu v obrane (68.0 percenta), takže dominancia skrátených Sixers v pohári nemusí byť udržateľná. Brooklyn postráda veľkosť a fyzickosť prednej časti ihriska, čo Sixers využívali celú noc napriek tomu, že hráči mali nulovú rotáciu nad 6'9″. Mimoriadne dobre hral veľký muž tretieho ročníka Paul Reed, ktorý zakončil 19 bodmi pri streľbe 7 z 9, 10 doskokov, tri krádeže, dva bloky a čo je možno najdôležitejšie, nula faulov.

Kým sa Embiid, Harden a Maxey nevrátia, Sixers budú mať oveľa menšiu rezervu na chyby. V noci, keď ich strelci nie sú horúce – v utorok zlikvidovali 50.0 percent svojich trojbodových pokusov (16 z 32) – budú musieť využiť nezhody na polovici ihriska a udržať loptu v pohybe v útoku.

Snáď žiadny hráč Sixers nebol v utorok taký symbolický pre tento prístup ako Tobias Harris.

12-ročný veterán bol v prvom polčase do značnej miery priepastný – mal šesť bodov pri streľbe 3 z 8 (0 z 2 z hĺbky) a tri striedania – no ožil s tímovým maximom 18 bodov na 7. -z 13 streľby v druhom polčase. Keď sa Nets pokúsili nalepiť na neho menšieho obrancu, akým bol Joe Harris, využil svoju veľkosť vo svoj prospech a cúval do strely zblízka.

"Je zrejmé, že si musí zvyknúť - najviac v našom tíme - nedotýkať sa lopty toľko ako v minulosti," povedal hlavný tréner Sixers Doc Rivers začiatkom tejto sezóny predtým, ako sa objavili problémy so zraneniami tímu. "A naozaj si myslím, že sa o to pokúša." Chytá a strieľa celkom dobre. Stále ho chcete uviesť na poste, keď bude mať zápas."

Harris nakrátko opustil utorňajší zápas so zranením členka, ktoré sa oplatí sledovať v nasledujúcich dňoch. Posledná vec, ktorú si môžu skratoví Sixers dovoliť, je ďalší štartér odsunutý na vedľajšiu koľaj. Ale ak Harris nevynechá žiadny čas, jeho tvárnosť môže byť záchranou Sixers, kým sa Maxey, Harden a/alebo Embiid nevrátia.

Harris nastúpil v utorok večer s priemerom iba 14.7 bodu na zápas, čo je jeho najnižšia známka od sezóny 2015-16. Je prekvalifikovaný ako možnosť č. 4, ale to je úloha, ktorú Sixers potrebujú, aby hral väčšinu nocí, keď sú v plnej sile. Môže sa však zväčšiť a prevziať viac významnú úlohu, čo dokázal proti Nets.

Harris a Reed však neboli jediní, ktorí v utorok hrali dobre. Sixers tiež zaznamenali silné zápasy od De'Anthonyho Meltona (22 bodov, šesť trojíc, štyri doskoky, štyri asistencie, tri zisky), Shakea Miltona (16 bodov, šesť doskokov a päť asistencií) a Georgesa Nianga (16 bodov, päť doskokov), štyri trojky a dve asistencie). PJ Tucker šiel 0-of-6 od podlahy – a urobil nejaké hanebná história NBA v tomto procese - ale jeho obrana bola kľúčová proti Kevinovi Durantovi väčšinu noci.

Sixers teraz mieria do Charlotte, aby čelili tímu 4-14 Hornets bez hviezdneho strážcu LaMelo Balla, ktorý už bolo vyhlásené s vyvrtnutím ľavého členku. Potom ich čakajú dva priame zápasy proti Orlandu Magic, ktorý bude mať tri dni oddychu, no má veľa vlastných problémov so zraneniami.

Simmonsov návrat do Philadelphie dodal utorňajšiemu zápasu šťavu – rovnako ako Sixers možno sa to pokúsi poprieť-čo by mohlo urobiť zo stredajšieho zápasu proti hornetom, ktorí sa živia dnom, pascu. Ak však budú Sixers naďalej dominovať poháru a obmedzovať svoje obrátky a fauly, možno budú schopní kradnúť víťazstvá, kým sa ich tri hviezdy nevrátia.

Pokiaľ nie je uvedené inak, všetky štatistiky prostredníctvom NBA.com, PBPS štatistiky, Čistenie skla or Referencie pre basketbal. Všetky informácie o plate prostredníctvom Spotrac or RealGM. Všetky kurzy cez Športová kniha FanDuel.