Tímové novinky a základná zostava

FC Barcelona musí poraziť Galatasaray na štadióne Nef v Istanbule, aby postúpila z osemfinále Európskej ligy do štvrtkového štvrťfinále.

Po minulotýždňovej bezgólovej remíze 0:0 na Camp Nou, kde zverenci Xaviho Hernandeza nedokázali skórovať prvýkrát za 93 dní, pričom 16 striel vyšlo nazmar, sa Katalánci budú snažiť vyhnúť predĺženiu a penaltám na nepriateľskej pôde, ktorá sa často stáva. bol opísaný ako „peklo“ jedným okom na nedeľnom stretnutí s Realom Madrid v El Clasicu.

Xavi údajne pokarhal svojich zverencov v polčase v prvom zápase za ich pokles v intenzite, v dôsledku čoho často porazili súpera a strelili štyri góly, a naznačil, že kľúčom k víťazstvu je tvrdá práca „s a bez nich. loptu“.

"Je to finále," povedal tréner. "Nemôžeme sa pošmyknúť, je to všetko alebo nič." Potrebujeme väčšiu intenzitu ako v prvej etape."

„Prvá polovica sa mi nepáčila,“ priznal. "V druhom polčase sme boli lepší, ale nie klinicky."

"Proti Osasune," proti ktorej Katalánci v nedeľu v La Lige vyhrali 4:0, "sme zápas predčasne ukončili, pretože sme mali intenzitu a rýchly obeh loptičiek a zajtra to musí byť rovnaké," poznamenal Xavi.

„Minulý týždeň sme si nerobili domácu úlohu a teraz musíme vyhrať vonku na tvrdom štadióne s fanúšikmi, ktorí skutočne podporujú tím, jeden z najlepších v Európe. Je to rovnaká situácia ako proti Neapolu,“ zdôraznil s tým, že Barca doma remizovala 1:1, a preto potrebovala veľký výsledok na cudzej pôde, ktorý prišiel v ceste 4:2.

Pre Xaviho však tlak na dosiahnutie výsledku, aby si udržali nádej na striebro v tejto sezóne nažive, nie je problém. "Páči sa mi to," povedal. „Som súťaživý, víťaz. Rovnako aj hráči. Toto sú situácie, ktoré máme radi. Je to príležitosť. Z tohto zápasu s Neapolom sme vyšli posilnení a teraz môžeme urobiť to isté."

„Hlavným cieľom je byť späť v Lige majstrov, ale toto je európska súťaž a my chceme ukázať, že môžeme súťažiť v Európe,“ zdôraznil Xavi a nazval Európsku ligu „skvelou súťažou“.

Barcu sa v nej bude snažiť udržať Marc Andre ter-Stegen v bráne podporovaný zadnou líniou Jordiho Albu, Gerarda Piqueho, Ronalda Arauja a Sergina Desta.

V strede poľa bude pivot Sergio Busquets diktovať hru za Pedrim a Frenkiem de Jongom ako Ferran Torres, Pierre-Emerick Aubameyang tvoria prednú líniu útoku.