Dobré, zlé a škaredé od straty Green Bay Packers po Buffalo Bills

Aaron Rodgers má teraz 18 rokovth Sezóna NFL bola len sezónnym profesionálom.

Súčasní nováčikovia Quay Walker a Romeo Doubs mali len šesť rokov. A hlavný tréner Matt LaFleur bol trénerom rozohrávačov v severnom Michigane.

Písal sa rok 2006 – a je to naposledy, čo Green Bay Packers viedli 3-5. Až do nedele večera.

Navíjajúci sa Packers išli do Buffala - pravdepodobne najlepšieho tímu NFL - a boli vycvičení mocnými Billsmi.

Rozohrávač Buffala Josh Allen zahodil pár touchdownov, obrana Green Bay sa opäť trápila a Bills vyhrali 27:17.

Buffalo sa zlepšilo na 6-1 a má najlepšiu bilanciu v AFC. Packers (3-5) prehrali svoj štvrtý zápas po sebe prvýkrát od roku 2016 a v NFC North zaostali 3 zápasu za Minnesotou (6-1).

Tu je to dobré, zlé a škaredé z víťazstva Buffala nad Packers.

DOBRE

BEHOVÁ HRA: Packers urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby sa rozbehli, získali loptu a držali ju ďaleko od Allena. A Green Bay to urobil mimoriadne dobre.

Packers bežali na sezónne maximum 208 yardov a priemerne 6.7 yardov na prenos. A ak by obrana hrala lepšie, tento ofenzívny prístup by mohol byť dosť dobrý na to, aby vyvolal obrovské rozrušenie.

Aaron Jones nabehol na sezónne maximum 143 yardov na 20 prenosov a chytil aj štyri prihrávky. Jones mal dlhý beh 32 yardov a priemerne impozantných 7.2 yardov na prenos.

AJ Dillon tiež bežal 54 yardov na 10 prenosov (5.4) a obaja zadáci po kontakte narobili veľkú časť poškodenia.

Green Bay mal v prvom polčase 83 nábehových yardov, čo mu pomohlo kontrolovať loptu na takmer 17 minút. Packers potom v druhom polčase bežali 125 yardov napriek tomu, že ich rozohrávka bola až do posledných minút nešikovná.

Ak sa Green Bay bude v budúcich týždňoch riadiť týmto plánom, možno to ešte môže zachrániť túto neuspokojivú sezónu.

ROMEO DOUBS: Nikto nepotreboval zvýšiť sebavedomie viac ako Doubs, nováčik, ktorý minulý týždeň nemal úlovok na svojich štyroch terčoch.

Doubs by to mal dosiahnuť s 19-yardovým cirkusovým úlovkom na touchdown v polovici druhej štvrtiny, ktorý stiahol Packers medzi 14-7.

Doubs otočil rohového obrancu Tarona Johnsona dookola, potom sa Doubs musel otočiť späť sám, aby šikovne chytil. Doubs odviedol skvelú prácu, keď dostal dole obe nohy, udržal si kontrolu nad loptou a urobil jeden z najpôsobivejších úlovkov Packers v sezóne.

Doubs mal vo štvrtej štvrtine aj 26 yardový úlovok a noc zakončil so štyrmi úlovkami na 67 yardov.

TOTO A TAMTO: Rohoví obrancovia Rasul Douglas a Jaire Alexander zasahovali v štvrtej štvrtine. Allen hodil za prvých šesť týždňov sezóny iba štyri zákroky. … Nováčik Samori Toure mal svoj prvý touchdown v kariére, keď vo štvrtej štvrtine vytiahol 37 yardov od Rodgersa.

ZLÝ

CHRISTIAN WATSON: Druhé kolo draftu Green Bay má za sebou frustrujúci rok.

Watson vynechal veľkú časť tréningového kempu po operácii kolena. Vynechal tiež tri zápasy pre zranenie hamstringu - vrátane posledných dvoch zápasov.

Watson sa vrátil v nedeľu, ale vydržal len osem hier.

Na tretine a 15 zasiahol Rodgers Watsona na strednej obrazovke na 12 yardov. Watson však utrpel otras mozgu pri zákroku Tremaina Edmundsa a už sa nevrátil.

"Myslím si, že v akomkoľvek útoku chcete rýchleho hráča na ihrisku, aspoň na jednej z vašich pozícií prijímača, aby sa veci otvorili," povedal minulý týždeň tréner Packers wide receivers Jason Vráble o Watsonovi. „Ľudia prirodzene rešpektujú jeho rýchlosť. Je silný, je veľký. Všetci to vidíte.

„Samozrejme, keď sledujete pásku a ste v obrane, musíte rešpektovať túto rýchlosť, pretože bude behať ľuďmi. Odviedol skvelú prácu pri rehabilitácii a návrate a cíti sa skvele, takže som nadšený, že uvidím, kam sa v tejto hre dostane.“

Watson bol dobrý ísť pred súťažou. Ale ako veľakrát v tejto sezóne, Watson bol po skončení hry v drsnom stave.

PREHRAJÚCI LINEBACKERS: Zachránca nováčika v Green Bay Quay Walker bol zasiahnutý nešportovým trestom a vylúčený z hry po tom, čo na postrannej čiare Bills tlačil cvičnú zostavu Buffala Zacha Davidsona.

Bolo to nezmyselné, sebecké rozhodnutie, pretože sa zdalo, že Davidson sa snažil zabrániť pádu Walkera.

Len o pár minút neskôr odišiel Packers za obrancu De'Vondre Campbella so zranením pravého kolena, takže Green Bay je na pozícii pozoruhodne schudol.

Bez Walkera a Campbella hrali Packers v druhom polčase na vnútornej čiare s Isaiahom McDuffiem a Ericom Wilsonom.

ŠTVRTÉ ZLYHANIE: Packers s výsledkom 27-10 na začiatku štvrtej štvrtiny nastúpili na 26-ku Buffala a čelili štvrtému a 1.

Green Bay mal loptičku podľa ľubovôle celú noc a poslal Jonesa do stredu. Defenzíva Buffala Von Miller však vyhodil do vzduchu pravú stranu útočnej línie Packers, čo uvoľnilo cestu pre cornerbacka Tarona Johnsona, aby pretekal v nedotknutom stave a nechal Jonesa stratiť 1 yard.

POD TLAKOM: Buffalo malo celú noc obrovský tlak, najmä v strede.

Tackles Ed Oliver a Tim Settle mali počas noci obrovský vplyv. A zatiaľ čo Rodgers bol prepustený len dvakrát, pri mnohých svojich prepadoch bol pod nátlakom.

Green Bay hral bez ľavého mantinelu Elgton Jenkins (noha), ktorý bol neskorý scratch. A nováčik Zach Tom, ktorý nahradil Jenkinsa, bol občas presilový.

TOTO A TAMTO: … rozohrávač Packers Aaron Rodgers hodil svoj štvrtý zákrok v roku 2022. Rodgers mal len štyri zákroky v rokoch 2021 a 2019 a iba dva INT v roku 2018. … Sammy Watkins, ktorý prvé tri sezóny svojej kariéry strávil v Buffale, bol sklamaný návrat domov. Watkins zachytil iba jednu prihrávku na tri yardy. … Keisan Nixon mal 49-yardový kickoff return na začiatok druhého polčasu, ktorý bol vymazaný čakaním na Innisa Gainesa. … Green Bay klesol v Buffale na 0:7.

ŠKAREDÝ

OBRANA: Obrana Green Bay má na konte sedem výberov z prvého kola draftu vrátane šiestich štartujúcich. V sezóne, keď sa ofenzíva mení, plánovali Packers v roku 2022 oprieť o svoju obranu.

No tento plán nevyšiel.

Green Bay zúfalo potreboval, aby jeho obrana zažiarila skoro, ak dúfala, že sa bude zdržiavať s mocnými Billsmi. Namiesto toho sa stal opak.

Buffalo malo v prvom polčase tri priame touchdownové jazdy na ceste k tomu, aby sa ujalo polčasového vedenia 24-7.

Allen trafil Dawsona Knoxa na 1-yardový TD, našiel Stefona Diggsa na 26-yardové skóre a Isaiah McKenzie mal 7-yardový touchdown.

Buffalo dokončilo polčas s celkovým počtom 234 yardov a priemerne 9.0 yardov na hru. Bills tiež bežali na 107 prvej polovici yardov a priemerne 8.2 yardov na prenos.

V druhom polčase bola lepšia obrana Green Bay. Vtedy to však bolo príliš málo, príliš neskoro.

"Ako dobrí budeme v obrane?" Packers mimo linebacker Preston Smith povedal minulý týždeň. "Chceme byť skvelí a toto bude zápas, v ktorom ukážeme, akí dobrí vieme byť a aká skvelá obrana dokážeme a ukážeme náš potenciál a to, čo v nás je." Sme pripravení na túto výzvu.“